Az oroszlánkirály

The Lion King

A filmet 3D-s változatban is elkészítették, amit 2011. szeptemberben mutattak be Amerikában, és nagy siker lett.Szerző: vajafejeden

Magyar közönségnek is alkalma lehetett élőben hallani az ikonikus nyitódalt, ugyanis Lebo M. Havasi Balázs zongoraművész meglepetésvendége volt 2019. december 7-én. Szerző: AngelCass

Egy hiénakutató beperelte a Disneyt, mert rossz színben tüntette fel az állatokat Szerző: thejoker

Egy időben készült a Pochahontassal. Másodlagosnak tartották. Ezt az is bizonyítja, hogy a Pochahontasnál alkalmazták a tehetségesebb animátorokat. Szerző: MaryPoppins

Szimba üvöltése valójában nem is oroszlán, hanem farkas üvöltés, mivel az alkotók nem tartották elég hatásosnak a felvett oroszlánüvöltést. Szerző: GedyPapa

Az ABBA-t akartak először megkérni, hogy írják meg a filmzenét, de nem vállalták el. Ezért Elton Johnt kérték fel . .Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

A mese legelső jelenete, amikor az állatok üdvözlik az új leendő királyt (Simbát) olyan jó lett, hogy ez lett a film előzetese is.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

Pumba volt az első Disney rajzfilm szereplő aki "pukizott".Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

Szimba szuhaéli nyelven oroszlánt jelent.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

Az Disney rajzfilmek történelmében az Oroszlánkirály volt az első, amit lefordítottak zulu nyelvre.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

Liam Neeson-t kérték meg először, hogy legyen Mufasa hangja, de nemet mondott.Szerző: Laca//Ho/rr/oR//

A Rotten Tomatoes oldalán 92 százalékos értékelést kapott 119 kritika alapján.Szerző: Bogi87

1994-ben a legtöbb bevételt hozó film volt.Szerző: mamiéstöti2