Az oroszlánkirály

The Lion King

2024.02.24 Bogi

Gyerekkorom meghatározott rajzfilmje.

2017.05.03 indingo

Igazi klasszikus. A dalok felejthetetlenek és nem hiába kapott Oscar-díjat. A története nagyon mozgalmas, gyönyörűek a karakterek.

2016.06.16 ArpiHajdu és Réci

Nagyszerű mese, kicsiknek és nagyoknak egyaránt.Gyerekkoromban volt, mikor naponta megnéztem, a szöveget is kívülről tudom. Nagyszerű képek, kiváló zene, s volt szerencsém a filmzenéjét is játszani pár alkalommal.

2016.05.27 Bogi87

Kedvenc gyermekkori filmem, melyen a mai napig képes vagyok elérzékenyülni.

2020.09.25 Crystaldeer

legelső mozis élményem

Ez volt az első film, amit moziban láttam, és azonnal a szívembe zártam. Szerintem mindenkinek látnia kell egyszer, mert nem csak egy aranyos mese, hanem benne van az egész élet körforgása, mint ahogy az egyik főcímdalának is ez a szövege. A születéstől egészen a felnőtté válásig, megtanulva azt, hogyan tudjuk elengedni, akit szeretünk, hogyan leszünk szerelmesek és hogyan találunk igaz barátokat, hogyan szálljunk szembe az ellenségeinkkel, az egész egy látványos állatvilágban ábrázolva, napjainkig csodálatos technikával. Őszintén szólva nekem a modern átdolgozott verzió nem tetszett annyira, mint ez a klasszikus rajzfilm.

2019.03.27 Thibo84

Nekem túl érzelgős, de ugyanakkor van is mondanivalója. Látványos, a zenéi a mai napig fülbemászók és jó poénok is vannak benne, melyeketTimon és Pumbaa párosa szolgáltat. De azért Rafiki is tud alakítani. Ja és a lökött hiénákat se feledjük.

2017.07.07 Deku

Szerintem csúcs szuper mese volt ez. Mai napig nagyon ajánlott darab kicsiknek és nagyoknak egyaránt. Grafikailag is kiváló a történet pedig gyönyörű és humoros is egyben.

2015.01.23 mamiéstöti2

Az egyik kedvenc mesém, egy igazi Wald Disney klasszikus, amikor már ki tudta szolgálni a mese a nézők 100%-át. Nem a látvány, hanem a történet felejthetetlen. Szerintem nincs olyan gyerek, aki ne élvezné, és vétek egy szülőnek, ha nem nézeti meg, me... Több

2017.03.08 Laca//Ho/rr/oR//

Imádom, nagyszerű mese, mind gyerekeknek,felnőtteknek egyaránt. Nagyon jo storyt csináltak ennek a mesének még ha volt benne egy nagy dráma a közepén, de zseniális

2017.03.06 GedyPapa

Gyerekkorom kedvenc filmje, amit még mindig nagyon szeretek. A mondanivalója örökérvényű és megunhatatlan. Mufasa halálát még mindig megkönnyezem, kevés animációs film van, ami ilyen jól sikerült és még mindig színvonalas 23 év távlatából!

2018.11.08 dailyfilmsan

Nagyon édes, aranyos mese. Tele dallal és színes képsorokkal. Ezért is lehet a világon a legkedveltebb kézzel rajzolt rajzfilm. Meglátszik hogy másodlagos projektként készült a pokahontas mellett, mégis olyan hangulata van és annyire kedvesek a karak... Több

2017.09.28 Lamboh

A mai napig a kedvenc disney rajzfilmem a Mulan mellett - és ez valószínűleg nem is fog változni . Megszámlálhatatlanul sokszor láttam már, de sosem fogom megunni. Soha nem is tudnám. Ráadásul szerintem ennek a mesefilmnek vannak az egyik (ha nem a L... Több

2018.03.27 szaka123

Nagyon szerethető mese, ami a mai napig megállja helyét. Jó zenék, idézhető beszólások, jól megírt karakterek. Nagyon jó családi kikapcsolódás lehet, minden korosztály számára ajánlott.

2017.10.17 Szilonka

Nagyon meghatározó mese, gyönyörű a látványa holott csak egy mese. Szép és érzelmes a története és a benne levő dalok magával ragadják a nézőt.