Az utolsó vakáció

Jascha Washington
Giancarlo Esposito
Michael Nouri
Gérard Depardieu

Georgia Byrd egy áruház konyhai osztályán dolgozik és ahelyett, hogy titkos vágyait próbálná beteljesíteni - mondjuk, megszólítaná a bútorosztályon dolgozó jóképű fickót -, csak őrlődik és kínlódik borzalmas félénksége miatt. Mígnem egy napon az orvosa közli vele a hírt, hogy gyógyíthatatlan betegségben szenved és legfeljebb néhány hét lehet már csak hátra az életéből. Georgia az első sokk után elhatározza, hogy élete utolsó napjaiban úgy él, ahogyan eddig is szeretett volna. Felmond, kiveszi az összes megtakarított pénzét a bankból, és Európába utazik, hogy egy luxusszálló királyi lakosztályában, luxuskörülmények között, vidáman és felszabadultan várja a "Kaszás"-t.… Több

Rendező: Wayne Wang
Premier (HU): 2006.07.25.

2019.08.20 Eniq

A téli hónapokban mikor egy kis kikapcsolódásra vágysz tökéletes ez a film megnézése. A sztorija nekem megnyerő volt a főszereplő is jól hozta a szerepét ezért időről időre újra szoktam nézni.

2019.07.26 Ms. Akárki

Quieen Latifah zseniális színésznő ami itt is megmutatkozik. Georgia azt hiszi hogy nemsokára meg fog halni egy orvosi gép meghibásodása miatt, ezért úgy dönt hogy elkezdi habzsolni az életet mielőtt túl gyorsan végeszakad. Persze szirupos happy end a vége, de még ez is jól áll a filmnek.

2019.08.08 Norbert93

Önismeret kezdőknek

Amellett, hogy egy könnyed, "carpe diem" beütésű, eredeti alapötlettel ügyeskedő film, megvan az érzelmi és a komikus oldala is, ami nem feltétlenül csak szerelmi kapcsolatok kialakítására reflektál, gyakorlatilag egy félreértés hatására mindent kipróbáló és élvező, szerethető szingli nő karakterváltozása; önmagára találása egy kulináris élvezetekkel szegélyezett vakáció által.

2015.04.27 Toncsi

Egy egészen korrekt film, amit érdemes megnézni, még ha ugyan Queen Latifah nem is igazán alakít benne maradandót, de szerintem egy jó, összeülős, délutáni mozizásra alkalmas film. De egyébként bármikor meg lehet nézni.

2015.03.26 danda115

Van ebben a filmben valami keserédes íz. Egyrészt nagyon könnyed és szórakoztató, humoros és ettől abszolút egy jó filmé válik. És van benne valami komor és egyúttal komoly réteg is, amitől már egy kicsit összecsapott lesz nekem. Próbál ebből a szemp... Több

Minden étel, amit a filmben felszolgálnak a Food Network chefjei készítettek, akik a stábbal utaztak. Emellett megtanítottak pár alap főzési technikát Queen Latifah-nak, hogy profi szakácsnak tűnjön a filmben. Szerző: rbernadett