Vélemények: Heavy túra (2018)

Láttad a filmet? Oszd meg a véleményed a közösséggel!

harnas1207   2019. 02. 26.
Skandináv rapszódia

A Mafab jóvoltából premier előtt nézhettük meg ezt a skandináv őrületet és be kell valljam kellemesen csalódtam! (Ezúton is köszönöm a nyereményt!) Már a vetítés is élmény volt közel 100 rock szerkós nézővel egyetembe ültünk be, miközben bömbölt a metál zene. A Heavy túra egy nem hétköznapi vígjáték. Ezt értem arra, hogy vicces, ami már önmagában nagy szó sajnos, és értem arra is, hogy a története nagyon egyedi. Vártam a szokásos sablon sztorit pár közbeékelt undorító vagy szexista viccel, de ezek elmaradtak. Minőségi és néha fárasztó poénok váltották egymást. A banda egyenként is lökött tagjai önmagukban is képesek voltak mosolyt csalni az arcunkra, hát még a bénázásaik! A karakterek egy k... több»

ArpiHajdu és Réci   2019. 06. 25.
Az Impaled Rectum zseniális kalandja

Ha bírod a fekete humorral átitatott vígjátékokat és a zúzós metál zenét, akkor a Heavy túra garantáltan elnyeri a tetszésedet! Arról, hogy a skandinávoknak van humorérzéke, méghozzá nem is akármilyen, már rég meggyőződtem (elég volt ehhez néhány Aki Kaurismaki film, no meg a szintén zseniális Picasso kalandjai). S ha ezt a mentalitást vegyítik a másik híres exportcikkükkel (a muzsikájukkal), akkor abból megteremtődik a Turné (This Is Spinal Tap) finn kistesója, a Heavy túra. A történet szerint négy kisvárosi srác nem kevesebb mint 12 éve alkot egy zenekart, ám még saját számuk sincs, és még az első koncertjükre sem került sor. A tagok már önmagukban is megérnek egy külön misét: Pasi (a bass... több»

MidoD7   2019. 07. 05.

Sokszor látott és unalmas poénokat süt el a film. Nem nézném meg újra ha arról lenne szó. Bár azt elismerem, hogy azért az alap ötlet nem lett volna elvetendő.

Hakker   2019. 06. 15.

Többek között az ilyen filmekért szeretem a skandináv filmeket. Nagyon tetszik a skandináv humor, a maga abszurdításával egyetemben. A film zenéje remek volt, a skandináv metal zene eredetiségével. A történet dinamikája és a zárása nagyon tetszett.

Syracuse   2018. 09. 20.

Én a Cinefesten néztem meg, és egy tűrhető B kategóriás filmre számítottam. Hát ahhoz képest...zseniális, hatalmas film. Persze attól nem féltem, hogy a finnek nem értenének a zenéhez, de meg volt bennük a kellő önirónia is, az már egyszer biztos. Egy Amerikai pite kaliberű filmet kell elképzelni, csak ez finn és nem szexről, hanem zenéről szól.

czerik   2019. 09. 22.

Az alap koncepció nem lett voltna rossz, csak kár, hogy a vége egy egyszernézős film lett...

BoBamburg   2018. 12. 05.
Szimfonikus-Post-Apokaliptikus rénszarvasdaráló Krisztusgyalázó extrém háborús pogány metál

Metál és hányás, avagy az utóbbi idők legtökéletesebb vígjátéka. Lényegében az északi zenével és életérzéssel kevert Tenacious D. Karakterek hihetetlenül jók, történet és a szövegek úgyszintén. A lehető legjobb választás, ha valaki egy tényleg szórakoztató filmet akar nézni (és vágja valamelyest a finn/norvég/svéd metál színtért).

P   2019. 09. 29.

Nem szeretem a metált és a kultúrája sem foglalkoztat, de mégis adtam egy esélyt a filmnek. Megérte. Voltak gyengécskébb poénok, de voltak eléggé elborultak is, nekem különösen az utolsó 15-20 perc tetszett. A jobb poénok inkább oda koncentrálódtak.

Di Canio   2019. 05. 15.

Óriási ez a film, jó a sztori, jók a zenei részek, szuper kis vígjáték, kellemes meglepetés Finnországból.

Dóra7.6   2019. 10. 05.

Jó, ha háromszor elmosolyodtam a film közben, nevetésre még csak késztetést sem éreztem, nagyon gyenge lett sajnos.

Mantracz   2019. 03. 04.

Na, jó, nálam megvan az év eddig legkellemesebb meglepetése. Annyiszor jött szembe ez a film az elmúlt hetekben, hogy már nem tudtam rá nemet mondani. Szerintem nem ígér se többet, se kevesebb a film, mint amennyit meg is tud tartani. Remek vígjáték, amin nem valószínű, hogy mindenki szakadni fog, de ettől függetlenül egészen friss darab.

Phalanx   2019. 03. 03.

Pont erre volt szükségem, valami egészen újra és eredetire és agyatlanra, ami mégsem annyira agyatlan, hogy az ember teljesen tartalmatlannak érezze a játékidőt. Nagyon kikapcsolt erre a pár órára, és aki ezt az élményt keresi, annak csakis ajánlani tudom!

KATE   2019. 03. 02.

Ez a film alaposan meglepett, hirtelen nem is találom a szavakat. Nem vártam sokat, ehhez képest az év talán legjobbját kaptam, eszelős abszurd poénokkal, teljesen vártalan fordulatokkal és az utóbbi évek talán legeredetibb vígjátékos sztorijával. Mit is mondhatnék, a meglepetés és a szórakozás faktorral együtt nem tudok öt csillagnál kevesebbet adni.

neyto   2019. 03. 01.

Nem akarom bőlére engedni, született egy instant, kihagyhatatlan kulfilm. A Heavy Túra az év legjobb vígjátéka, és ha rám cáfol egy másik film a jövőben (de nem fog :) ), én leszek a legboldogabb. Semmiképp ne hagyd ki!