dovetusfurdo   2019. 01. 09.

A legbetegebb film amit valaha láttam. Egy fiatal FÉRFI aki rajongója sőt megszállottja egy mackónak akit ugye más nem is ismer. Viszont , hogy talált pár jó barátot aki segít neki céljai elérésébe az jópofa talán ez mentette meg a filmet .

Kristofalmos   2017. 09. 11.

Az idei év valószínűleg legfelemelőbb alkotása ez.A film rokonságban áll a pár évvel ezelőtti A Szoba című drámával ami ugyanezzel a gondolattal (miszerint hogy be tud-e illeszkedni a társadalomba egy teljesen, a külvilágtól elszeparálódott ember) já... több»

Kate Lyn Sheil
Dave McCary
Greg Kinnear
Kate Lyn Sheil
Jane Adams
Matt Walsh
Michaela Watkins
Mark Hamill

Nagyjátékfilmes debütálásában McCary nem találja fel a spanyolviaszt, viszont olyan jól ötvözi a rajongás lelkes szentimentalizmusát, az egyéni útkeresés komolyan vehető drámájával és olyan pontos képet ad napjaink egy jellemző figurájáról, hogy ez kicsit sem baj. Mindez, pedig kiegészülve a szerethető szereplőgárdával és a remek humorral az év egyik legszerethetőbb és legkedvesebb filmélményévé varázsolják a Brigsby mackót. És ezt nem csak azért mondom, mert geek vagyok! Nagyon nagy kár lenne ha ez a kis csoda, nem kerülne itthon széleskörű moziforgalmazásba. 8,5 animatronikus űrmágus medve a 10-ből több»

McCary egy nagyon kedves filmet készített azoknak, akik érezték magukat már valami miatt kirekesztettnek, meg nem értettnek, a társdalomból kiszorítottnak. Finoman humoros, amikor kell drámai, egyenes és nagy, lélekemelő pillanatokban bővelkedő alkotás. Egy film geekektől nem csak geekeknek. több»