Kampókéz

Candyman

A film összbevétele 27 600 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 50 474 385 forintot termelt. A hazai mozik összesen 32 230 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Yahya Abdul-Mateen II alakítja Anthony McCoyt. A karakter volt az a csecsemő az 1992-es Kampókézben, aki csaliként használt fel a film nemezise. Szerző: hp

Az 1992-es eredeti Kampókéz két sztárja, Tony Todd és Vanessa Estelle Williams is feltűnik a 2020-as folytatásban. Szerző: hp

Ez a Kampókéz franchise negyedik egészestés filmje. Szerző: hp

A film az ikonikus horrorszerző, Clive Barker elbeszélésén alapszik. Szerző: hp

A 2020-as Kampókéz az 1992-es eredeti slasher horror hivatalos folytatása.Szerző: hp

A film munkacíme 'Say My Name' (Mondd ki a nevemet) volt. Szerző: hp

A Kampókéz forgatása 2019. augusztusának elején kezdődött meg, és szeptember végén ért véget. A munkálatok döntő része Chicagóban zajlott. Szerző: hp

2018. szeptemberében jelentették be hivatalosan, hogy hivatalosan is megkezdődtek a tárgyalások Jordan Peele-lel az 1992-es azonos című kult-horror folytatásával kapcsolatban. Novemberben vált véglegessé, hogy a Tűnj el! rendezője látja el az MGM és a Universal égisze alatt készülő film produceri teendőit. Szerző: hp

A filmet eredetileg 2020. június 12-én mutatták volna be, de a koronavírus-járvány miatt a premiert végül szeptember 25-re halasztották. Szerző: hp