Kampókéz

Candyman

2022.10.03 Artúr

Vontatott testhorror

Rétegfilm, amely inkább foglakozik az elnyomott csoportok sorstragédiájával, mint a történet kibontásával. Lassú testhorror, amely inkább volt undorító, mint félelmetes. Mindent összevetve inkább nyomasztó, mint érdekes vagy szórakoztató. Nincs miért ajánlanom.

Egy újabb botcsinálta szemét!

Nia DaCosta...Egy rasszista csaj, aki a feketéket tolja előre a filmjeiben. Ó, abban a háromban, amit összeklampácsolt. Ide jutottunk... A Top Boy, a Little Woods, hát egyik sem lett sikerfilm, illetve az első egy sorozat. Ezek után jön a Candyman, a... Teljes kritika

2021.09.19 Caravaggio1978 Nézhetetlen

Túl jó trailer, túl rossz film

Az egész egy ilyen propagandafilm, az egész arról szól, hogy mennyire utálják a fehéreket, ráadásul a lényeg, hogy fehér rendőrök az elején megölik a szerencsétlen fekete főhőst... A cselekményt kicsit lehetett volna fokozni, ha a szereplők nem ennyire hiteltelenül adják elő a szerepüket. Mivel nem szexeléssel kezdődik ez a film, mint a harmadosztályú filmek nagy része, bedobták a szerelmes meleg pár flörtölését az elejére, de még ez is abszolút gagyira sikerült, a két szereplő nagyon-nagyon megjátssza a meleget... A film bemutatója az összes izgalom az egészben. Nem is tudom, hogyan lehetett horror kategóriába sorolni, nem izgalmas, nem félelmetes.

2021.10.28 KCintia

Rémisztően unalmas

Elkezdtem nézni, és azt vettem észre körülbelül 30-40 perc után, hogy még mindig nem nagyon történt semmi, de a filmnek meg "mindjárt" vége. Rejtélyes volt, ugyanakkor nem a jó értelemben (nálam legalábbis). Számomra nem volt izgalmas, sem ijesztő, se horrorisztikus. Egyedül a film vége miatt tornáztam fel három csillagra.

2022.06.18 sptt

Nem láttam az eredeti filmet, így egyrészt nincs összehasonlítási alapom, másrészt nem tudtam, hogy előzmény történet, vagy folytatás, így a tudatlanok boldogságával és magabiztosságával kezdtem neki a mozinak. Nagyon figyeltem, hogy mindent értsek, ... Több

2021.08.29 HE7EDIK

Egy értékelhető jelenetre futotta, mikor a budiban lemészárolja a tiniket. Ezt leszámítva egy vontatott foshalmaz az egész.

2022.06.27 JRD

Hogy az a búbánatos /%I])Ł]Đ$í@

Értelmetlen film. Se üzenet, se horror, se igazi félelem. Bárgyú, unalmas, és tiszta pazarlás volt a rá vesztegetett másfél óra. Egy fekete film, mely ideológiai célokat szolgál. Hogy hol van az eredeti történet? Nos, itt bizony sehol. Teljesen érdemtelen a figyelemre. De kinek milyen az ízlése. Szóval, filmre fel és jó szórakozást!

2021.09.23 Lóri Ádámcsik

Gyenge

Az előzetes alapján sokkal több és jobb izgalmat ígért. A valóságban egy unalmas remake/folytatás lett. Inkább az eredeti 2x, mint ez a film 1x. :O

2021.11.01 Borsossy Nézhetetlen

BLM-propaganda filmnek álcázva

Ez a film egy propaganda, ami a fekete embereket állítja szembe a fehér emberekkel. Egészen elképesztő, politikailag teljes mértékben inkorrekt film. Negatív színben tünteti fel a fehér lakosságot és a fehér rendőröket, emiatt a film kimeríti a rasszizmus fogalmát, mivel bőrszín alapján általánosít, emellett uszít is a fehér bőrű emberek ellen. Mellette semmilyen módon nem próbál árnyalni, esetleg számokkal és statisztikai adatokkal alátámasztani azt, amit tényként közöl. Tehát egyoldalúan mutat be egy társadalmat megosztó kérdést, amivel tovább tágítja a szakadékot. Véleményem szerint tehát semmit sem használ, hanem inkább árt. Ugyanakkor arra jó egy ilyen film, hogy lássuk, mi zajlik Hollywoodban, amellett, hogy a film nem csak a fekete lakosság fehér lakossággal való szembeállításában felel meg az aktuálisan kötelezően követendő direktíváknak, hanem kimaxolja az LMBTQ-követelményeket is. Rendkívül érdekes látni, hogy a filmművészet már nem csak szórakoztatni, hanem nevelni is akar. Értékelendő, hogy egyre több ilyen témájú film lát napvilágot, mert annál hamarabb fog pont kerülni ennek a fekete-fehér szembenállás témakörnek a végére. Így végtére is a filmművészet elősegíti a viták rendezését azzal, hogy - szabad művészetként, ami nagyon is támogatandó - állást foglal ebben a kérdésben. Az más kérdés, hogy előre vagy visszafelé viszi-e a vitát...

2021.11.09 drg0602

Gyenge eresztés, többet vártam tőle!

Erős moziba szerettem volna megnézni! De nem jutottam el, utólag nem is bánom. Egyszer nézhető film, gyenge eresztés, többet vártam tőle! A régi első rész a kilencvenes évek elején sokkal jobban elkészített film! Abszolút nem volt hatással rám. Elképesztő, hogy olyan részek, amik érdekesek lettek volna, azt egyszerűen nem mutatták. Két csillagot talán csak azért kap tőlem, mert megtudtam egyszer nézni, meg talán van egy-két jobban elkészített jelenet.

2021.10.29 herkedavid

Egy estére mindenképp

Nem fogja a világot megváltani, és messze nem tökéletes film, de jobb, mint az utóbbi idők horrorfilmjei, amik tele vannak klisés jelenetekkel. Szerintem egyszer érdemes megnézni, senki ne várjon jumpscare-t, de azért a figyelmet a képernyőre tudja szegezni.

2021.10.29 Annuska

Tetszett, hogy volt története, nem az a sablonos, befejezés nélküli film. A kis visszaemlékezések bemutatása a bábokkal szuper volt.

2021.09.26 HEROES OF THE DAY 2

Igazán rejtélyes és érdekes film. Tetszett, hogy nem tértek el a 1992-es darabtól, és több utalás is volt rá. Bár lehetett volna hosszabb, legalább 2 óra, és akkor teljesebb lett volna, de így is egy kellemes csalódás volt. Horror/Shaslernek nem nagy... Több

2021.10.28 Greeta

Nem volt eléggé kidolgozva a történet. Jordan Peeletől jobb filmeket szoktam meg. A sztori lassú volt, és izgalmas perceket sem okozott.