Kampókéz

Candyman

Vox.hu
2021/08/27

Ráadásul az árnyjátékos bábanimáció hatása – amely a film első harmadában az eredeti Kampókéz-mozi történéseit hivatott összefoglalni – különösen a végefőcím alatt letaglózó: nemcsak a vizuális bravúr miatt érdemes ülve maradni a stáblista alatt is. Több

Artsomnia
2021/08/27

Polkorrekt horror kevés félelemmel, rengeteg üzenettel
Hogy jó-e ez a film? Ki tudja? Az biztos, hogy torkig van tömve mondanivalóval, melynek talán áldozatul esett a műfaj, a történet, a színészek, a motívum, de lehet, hogy csak európai szemmel a felét nem értjük, és minden a helyén van, csak nekünk nem tűnik fel. Ezt persze minden nézőnek egyedül kell eldöntenie, miután kisétált a moziból. Több

Revizoronline.com

Komolykodó horrorkudarc
Különleges csalódás a Kampókéz, egyben intő példa is a műfaji határok feszegethetőségének mértékéről. Szinte minden a helyén van benne, a hangulat kellően borzongató, a színészi játék és rendezés pedig kiemeli műfajtársai közül. Egyedül a legfontosabb, a film története nem képes összeállni, így kénytelenek vagyunk egyrészt meghajolni érdemei előtt, másrészt elgondolkodni azon, mi lett volna, ha a készítők nem próbálnak nagyobbat mondani vele, mint amennyire eredetileg volt hivatott. Több

Cinegore.net
2021/09/03

Értékelés: 8.5/10
Másfél órás játékidejében – amit valamiért hosszabbnak érzékeltem – egy percre sem ül le a cselekmény, bár a kurta-furcsa vége még nekem is egy kissé összeszedetlennek tűnt. Lehetséges, hogy az eleve magas ingerküszöbbel indító új(abb) generációknak ez kevés, és jóval vérgőzösebb mozit vártak, én viszont egy teljesen korrekt újragondolásnak, folytatásnak érzem. Több

Roboraptor
2021/09/09

Az 1992-es Kampókéz csiszolatlan horror-gyémánt, ami még azelőtt volt afro-amerikaiakat középpontba helyező társadalomkritika, hogy a black-noir kategória kinőtte volna magát. A 2021-es folytatásában pedig kiteljesedik és egyértelművé válik a legenda. Több

KULTer.hu
2021/10/10

A rasszisták horrorréme
A kilencvenes évek elejének klasszikus rémfilmje a Kampókéz, amely nem is annyira horror, inkább intelligens társadalmi thriller. Így ebből nem volt nehéz Nia DaCostának és az Oscar-díjas Jordan Peele-nek az aktuális társadalmi-politikai problémákhoz kötődő új filmet készítenie, bár a végeredmény felemásra sikerült. Több
A hazai sajtóban megjelent kritikák, egy helyen!