Kampókéz (2021)

Colman Domingo
Brian King
Carl Clemons-Hopkins
Yahya Abdul-Mateen II

HEROES OF THE DAY 2   2021. 09. 26.

Igazán rejtélyes és érdekes film. Tetszett, hogy nem tértek el a 1992-es darabtól, és több utalás is volt rá. Bár lehetett volna hosszabb, legalább 2 óra, és akkor teljesebb lett volna, de így is egy kellemes csalódás volt. Horror/Shaslernek nem nagy... több»

GabrielSloane   2021. 08. 28.

Feltámad a legenda

A Clive Barker művén alapuló, 1992-es film egy nagyon kellemes élmény volt számomra. Hátborzongató és nagyon okosan felépített, de még véletlenül sem nevezném slasher horrornak, hiszen jócskán túlmutatott a műfaj határain a társadalmi mondanivalóval.... teljes kritika»

7ETEDIK   2021. 08. 29.

Egy értékelhető jelenetre futotta, mikor a budiban lemészárolja a tiniket. Ezt leszámítva egy vontatott foshalmaz az egész.

Caravaggio1978 Nézhetetlen  2021. 09. 19.

Túl jó trailer, túl rossz film

Az egész egy ilyen propagandafilm, az egész arról szól, hogy mennyire utálják a fehéreket, ráadásul a lényeg, hogy fehér rendőrök az elején megölik a szerencsétlen fekete főhőst... A cselekményt kicsit lehetett volna fokozni, ha a szereplők nem ennyire hiteltelenül adják elő a szerepüket. Mivel nem szexeléssel kezdődik ez a film, mint a harmadosztályú filmek nagy része, bedobták a szerelmes meleg pár flörtölését az elejére, de még ez is abszolút gagyira sikerült, a két szereplő nagyon-nagyon megjátssza a meleget... A film bemutatója az összes izgalom az egészben. Nem is tudom, hogyan lehetett horror kategóriába sorolni, nem izgalmas, nem félelmetes.

Lóri Ádámcsik   2021. 09. 23.

Gyenge

Az előzetes alapján sokkal több és jobb izgalmat ígért. A valóságban egy unalmas remake/folytatás lett. Inkább az eredeti 2x, mint ez a film 1x. :O

Zsolt384530 Nézhetetlen  2021. 09. 21.

Selejt egy film...

Haj   2021. 08. 27.

Oké, szerintem abszolút megérte várni erre a filmre. Nem egy buta horror, ami csak a frászt akarja hozni az emberre, egy irtó jól megírt sztori ez mély mondanivalóval.

A film összbevétele 27 600 000 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 50 377 315 forintot termelt. A hazai mozik összesen 32 136 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A filmben Yahya Abdul-Mateen II alakítja Anthony McCoyt. A karakter volt az a csecsemő az 1992-es Kampókézben, aki csaliként használt fel a film nemezise.

Az 1992-es eredeti Kampókéz két sztárja, Tony Todd és Vanessa Estelle Williams is feltűnik a 2020-as folytatásban.

Ez a Kampókéz franchise negyedik egészestés filmje.

A film az ikonikus horrorszerző, Clive Barker elbeszélésén alapszik.

A 2020-as Kampókéz az 1992-es eredeti slasher horror hivatalos folytatása.

Különleges csalódás a Kampókéz, egyben intő példa is a műfaji határok feszegethetőségének mértékéről. Szinte minden a helyén van benne, a hangulat kellően borzongató, a színészi játék és rendezés pedig kiemeli műfajtársai közül. Egyedül a legfontosabb, a film története nem képes összeállni, így kénytelenek vagyunk egyrészt meghajolni érdemei előtt, másrészt elgondolkodni azon, mi lett volna, ha a készítők nem próbálnak nagyobbat mondani vele, mint amennyire eredetileg volt hivatott. több»

Az 1992-es Kampókéz csiszolatlan horror-gyémánt, ami még azelőtt volt afro-amerikaiakat középpontba helyező társadalomkritika, hogy a black-noir kategória kinőtte volna magát. A 2021-es folytatásában pedig kiteljesedik és egyértelművé válik a legenda. több»

Ráadásul az árnyjátékos bábanimáció hatása – amely a film első harmadában az eredeti Kampókéz-mozi történéseit hivatott összefoglalni – különösen a végefőcím alatt letaglózó: nemcsak a vizuális bravúr miatt érdemes ülve maradni a stáblista alatt is. több»