A filmben Yahya Abdul-Mateen II alakítja Anthony McCoyt. A karakter volt az a csecsemő az 1992-es Kampókézben, aki csaliként használt fel a film nemezise.

Az 1992-es eredeti Kampókéz két sztárja, Tony Todd és Vanessa Estelle Williams is feltűnik a 2020-as folytatásban.

Ez a Kampókéz franchise negyedik egészestés filmje.

A film az ikonikus horrorszerző, Clive Barker elbeszélésén alapszik.

A 2020-as Kampókéz az 1992-es eredeti slasher horror hivatalos folytatása.

A film munkacíme 'Say My Name' (Mondd ki a nevemet) volt.

A Kampókéz forgatása 2019. augusztusának elején kezdődött meg, és szeptember végén ért véget. A munkálatok döntő része Chicagóban zajlott.

2018. szeptemberében jelentették be hivatalosan, hogy hivatalosan is megkezdődtek a tárgyalások Jordan Peele-lel az 1992-es azonos című kult-horror folytatásával kapcsolatban. Novemberben vált véglegessé, hogy a Tűnj el! rendezője látja el az MGM és a Universal égisze alatt készülő film produceri teendőit.

A filmet eredetileg 2020. június 12-én mutatták volna be, de a koronavírus-járvány miatt a premiert végül szeptember 25-re halasztották.