Chaplin

Berto49   2017. 08. 09.

Igazi meglepetés ez az 1992-es Richard Attenborough-film, mert a címszerepet a kedvenc druszám alakítja, és még csak nem is hallottam erről a filmről! Biopic a maga szokásos jellegzetességeivel, a látvány (díszletek, korabeli környezet, stb) kitűnő. Nem volt kiemelkedő élmény, egyszer nézhető kategória, sok újdonságot nem tudtam meg a csavargóról. Érdekesség, hogy Geraldine Chaplin a saját nagyanyját alakította. Robert játéka se volt kiemelkedő teljesítmény, bár látszott, hogy jó színész.

Thibo84   2019. 02. 21.

A színészi játékok kiválóak, csak annyi gondom volt viszont, hogy a legtöbbször összevisszaság volt a történetszál vezetésében, nem volt sokszor rendes átvezetés a cselekményekben. Chaplin életének fontosabb mozzanatait próbálták belesűríteni egy kb 2 és fél órás filmbe.

skyman   2016. 10. 11.

Chaplin mozgalmas életét belesűríteni 150 percbe nem kis feladat, de nagyon jól sikerölt. Robert Downey Jr. zseniális volt a szerepben!

A TriStar Pictures stúdió 130. forgalmazott filmje.

Amikor Charlie Chaplin megkapta az Oscar Életműdíjat, 12 perces álló taps és üdvrivalgás fogadta, amely mind a mai napig egyedülálló.

(Szivárvány1)

A filmet Angliában, Svájcban és az Egyesült Államokban forgatták nagyjából 31 millió dollárból.