Eksztázis

Eksztázis

Climax
Pinky86
Sofia Boutella

A születés és a halál az igazi, mindent átható élmény. Az élet csupán múló tünemény - Gasoar Noé új filmjében a tudatalattit hívja segítségül.

Egy erdő közepén lévő, bezárt iskolaépületben táncosok gyűlnek össze, hogy eltáncolják az utolsó táncukat. Ám a meghitt esemény furcsa fodulatot… Több

Rendező: Gaspar Noé
Forgatókönyvíró: Gaspar Noé
Ország: Franciaország, Belgium
Premier (HU): 2019.04.11.
Forgalmazó: Vertigo

2023.09.12 tmotm

Semmi

Figyelem, a kritika cselekményleírást is tartalmazhat (még nem tudom, mert csak most kezdem írni), szóval SPOILERES lehet. De nyugodtan elolvashatod, ha még nem láttad a filmet, nem vesztesz semmit, ha nem nézed meg. Már lassan egy hete, hogy láttam... Teljes kritika

2019.04.24 BoBamburg

Egy erotikával túlfűtött narkós film. Van rengeteg ilyen, tud még vajon Gaspar Noé mutatni újat a témában? Tud. Habár ehhez kell az is, hogy az ember betudja fogadni az ilyen jellegű filmeket. Én nagyon szeretem a rendező eddigi munkáit, és szerencsé... Több

2019.05.06 Milanman

Egyedi darabokra fogékonyaknak

Gaspar Noé az egyik legegyedibb kortárs filmes alkotó. A hagyományos, lineáris narratívát gyakran felrúgó szerkezet, forradalmi kamerahasználat, vibráló színek, effektek, valamint a néző befogadóképességének határait súroló, vagy helyenként azon is t... Teljes kritika

2019.11.02 Syracuse

Aki ismeri Gaspar Noé és a hasonló rendezők munkásságát, az tudja, mire számítson. Igazából még ez Noé egyik legvisszafogottabb filmje. De azért nem kell megijedni, kellően beteg ez is mind vizuálisan, mind forgatókönyvileg. :D

2019.04.12 SuperBoi

Na, hát erre igazán nem számítottam. Elképesztő sodrású és meghökkentő film, bár Gaspar Noétól nem is igazán számította másra. Érezhetően nem a megbotránykoztatás vagy a puszta hatáskeltés volt a cél, hanem egy igazi érzéki filmet készíteni. Mindenképpen érdemes megnézni, szinte kötelező darabnak mondanám!

A film összbevétele 804 112 dollár volt (imdb.com).

A filmhez csupán egy 5 oldalas forgatókönyv készült. Szerző: hp

Az Eksztázis forgatása mindössze 15 napot vett igénybe. Szerző: hp

A film első jelenetét, melyben nincs vágás, több mint egy tucat alkalommal forgatták le. Szerző: hp

Gaspar Noé elmondása szerint az Eksztázis afféle reprezentációja az álmainak és a rémálmainak. Szerző: hp

(2019. 04. 16.)
Padlóba döngöl az lsd gyötrelmes koreográfiája
Újabb megrázó moziélmény a test, a tudat és a tudattalan mélységeiről a kultikus francia rendezőtől. Több

(2019. 04. 28.)
Gaspar Noé lsd-jéről még a leszállóág során is nehéz leakadni
Zavarba ejtő, nehezen emészthető, mégis jólesően kimerítő élmény – egyszóval semmi máshoz nem fogható. Több

(2019. 04. 23.)
Korábbi filmjeihez képest az Eksztázis egy sokkal letisztultabb és egyszerűbb alkotás, Gaspar Noé pedig keretek között mintha még jobban működne. Több

(2019. 12. 03.)
A Climax nem könnyű film és egyáltalán nem való mindenkinek, aki viszont érdeklődik a téma iránt annak kihagyhatatlan alkotás, ami olykor lehetne talán picit bátrabb is. Több

(2019. 05. 31.)
Baljós, majd végzetes házibuli Műmájeréknél
Igen, előítélettel ültem be Noé mozijára, harcoltam az érzés ellen, de elbuktam és akár a Zeitgeist ellenében is azt kell mondanom erre a filmre, mint amit idősebb tanult kollégám, Báron György az ÉS-ben: blöff. Több