Eksztázis (2018)

Climax

Sofia Boutella

Syracuse   2019. 11. 02.

Aki ismeri Gaspar Noé és a hasonló rendezők munkásságát, az tudja, mire számítson. Igazából még ez Noé egyik legvisszafogottabb filmje. De azért nem kell megijedni, kellően beteg ez is mind vizuálisan, mind forgatókönyvileg. :D

BoBamburg   2019. 04. 24.

Egy erotikával túlfűtött narkós film. Van rengeteg ilyen, tud még vajon Gaspar Noé mutatni újat a témában? Tud. Habár ehhez kell az is, hogy az ember betudja fogadni az ilyen jellegű filmeket. Én nagyon szeretem a rendező eddigi munkáit, és szerencsé... több»

Milanman   2019. 05. 06.

Egyedi darabokra fogékonyaknak

Gaspar Noé az egyik legegyedibb kortárs filmes alkotó. A hagyományos, lineáris narratívát gyakran felrúgó szerkezet, forradalmi kamerahasználat, vibráló színek, effektek, valamint a néző befogadóképességének határait súroló, vagy helyenként azon is t... teljes kritika»

SuperBoi   2019. 04. 12.

Na, hát erre igazán nem számítottam. Elképesztő sodrású és meghökkentő film, bár Gaspar Noétól nem is igazán számította másra. Érezhetően nem a megbotránykoztatás vagy a puszta hatáskeltés volt a cél, hanem egy igazi érzéki filmet készíteni. Mindenképpen érdemes megnézni, szinte kötelező darabnak mondanám!

Nik   2019. 07. 08.

Ez a film egy komplett látomásszerű hallucináció, a filmes nyelvezet elég egyedi kitágítása, bár nem mondom, hogy nem láttunk még hasonlót. Mindenesetre megvannak a maga erős pontjai, de az is biztos, hogy csak egy relatíve szűk réteget fog tudni teljes mértékben szórakoztatni.

gabcajz   2019. 04. 04.

Gaspar Noétól nem számítottam másra, mint amit ez a film nyújtott, de azért óvatosan minden újoncot óva intenék a rendezőtől, mert lehet, hogy nem azt fogják kapni, amit vártak. Az egész film egy öncélúnak is nevezhető hallucináció, amibe úgy érzem, ... több»

Pinky86   2019. 04. 11.

Lehet, hogy bennem van a hiba, de én ezt egyáltalán nem tudtam felfejteni, hogy egyáltalán miről is akar lényegében szólni a film. Bár a képi világa valahogy mégis lenyűgözött valahol és az alakítások is nagyon odaszegeztek a székhez.

A film összbevétele 804 112 dollár volt (imdb.com).

A filmhez csupán egy 5 oldalas forgatókönyv készült.

Az Eksztázis forgatása mindössze 15 napot vett igénybe.

A film első jelenetét, melyben nincs vágás, több mint egy tucat alkalommal forgatták le.

Gaspar Noé elmondása szerint az Eksztázis afféle reprezentációja az álmainak és a rémálmainak.

A filmet írása, forgatása és vágása együtt mindössze 4 hónapot vett igénybe. A nagy sietségre azért volt szükség, hogy az alkotók be tudják mutatni az Eksztázist a cannes-i filmfesztiválon.

Újabb megrázó moziélmény a test, a tudat és a tudattalan mélységeiről a kultikus francia rendezőtől. több»

Zavarba ejtő, nehezen emészthető, mégis jólesően kimerítő élmény – egyszóval semmi máshoz nem fogható. több»

Korábbi filmjeihez képest az Eksztázis egy sokkal letisztultabb és egyszerűbb alkotás, Gaspar Noé pedig keretek között mintha még jobban működne. több»