Cosmos

Három csillagász fáradhatatlanul kutat a földönkívüli élet után. Rövidesen rá is bukkannak arra, amire évek óta várnak, ám felfedezésük valami sokkal nagyobb dolognak ígérkezik, mint ahogy azt korábban… Több

Forgatókönyvíró: Elliot Weaver, Zander Weaver
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2019

2023.09.06 puszpang

Remek alkotás

Mindenképpen többször nézős. Szintén egy olyan film, ahol nem a nettó sztori a lényeg, hanem ahogy az alkotók átadják a nézőnek. Az emberi kapcsolatok, a háttértudás kibontakozása és maga az életérzés, amit a „bandázás” ad. Talán ezért a feelingért is nézem meg ezt a filmet már tizedjére. Azért a vége tartogat komolyabb izgalmakat is. Persze kicsit feltupírozták, de akkor is működik. Szinte nulla költségvetésből egy jó film kerekedett.

2022.05.23 Kiss Norbert

Méltó helye van a Kapcsolat mellett?

Low budget, az egész egy autóban játszódik, mégis annyira jól össze van rakva az egész, hogy hiába vontatott, leköt a végéig! Én lazán odarakom az Érkezés és a Kapcsolat közé, és bizony 2019. óta évente kétszer újra nézem!

2020.03.13 Kaszás Miklós

Szerintem

Szörnyen unalmas és vontatott film. Pedig a történet jól indul de végül nem lesz semmi belőle. Messze van a scifi műfajtól. Inkább dráma.

Tíz ember a szigeten
Párhuzamosok