Cowboyok és űrlények (2011)

Cowboys & Aliens

Lonka   2019. 08. 18.

Igazi scifi. Látványos, hangulatos és a története is újszerű volt, jól építkezett és a végén megvolt a csattanó is.

indingo   2017. 10. 01.

Nekem marháta bejött a film. Ilyen címmel egy übergagyi Z-kategóriás filmet vártam. Voltak hibái, azt nem mondom, de sok kérdé merült fel bennem a film közben és ez a vasnyugatos helyszín is nagyon egyedi volt.

Deku   2017. 12. 10.

Nem is tudom miért vágtam bele egy ilyen filmbe de legközelebb hallgatok a megérzésemre. Nagyon gyenge darab. Eleve a cím se fogta meg a kíváncsiságomat.

7ETEDIK   2018. 07. 19.

Nagyon gyenge film mint sztoriban, mint kivitelezésben. Már az is abszurd, hogy a westernt össze akarták mosni az ufokkal, kíváncsi lennék mit szólt ehhez mondjuk Sergio Leone....no de ilyen béna külsejű idegenekkel, vicc kategória. Akik dobnak kicsi... több»

Norbert93   2018. 07. 25.

Amilyen hülyén hangzik a cím, olyan a film is. Nagyon gyenge és felejthető alkotás.

Bazzzsi   2017. 11. 18.

Teljesen rendben van a film, korrekt kis történet. Mindig történt benne valami, volt benne feszültség. Nekem látványban is kielégítő volt. A 007-es újra megmenti a világot.

TomÁcs   2018. 04. 15.

Szeretem a földönkívülis sztorikat. Tetszett a vadnyugatos környezet is, sokat dobott rajta. Történetben lehetett volna erősebb is, de így sem volt rossz.

A filmkészítők elismerték, hogy a földönkívüli lények megjelenését nagyban befolyásolták A nyolcadik utas: a Halál (1979) és a Ragadozó (1987) című filmek idegen lényei.

(Thibo84)

Azért választották Daniel Craiget, mert kifejezetten hasonlít Steve McQueenre, aki A hét mesterlövész (1960) című epikus filmben szerepelt.

(Thibo84)

Hiába próbálták rávenni Jon Favreau-t, hogy 3D-ben forgasson, a western zsáner miatt rendező ragaszkodott a hagyományos technikához.

Az előkészületek fázisában Robert Downey Jr. is esélyes volt a film főszerepére, azonban egyéb elfoglaltságai miatt nem tudta vállalni a forgatást. Ezt követően a karaktert átnevezték és átírták, végül pedig Daniel Craig kapta meg a szerepet.

Daniel Craig maga ajánlotta Eva Greent Ella szerepére, miután együtt játszottak a Casino Royale-ban (2006). A színésznő azonban elutasította a felkérést. A szerepet végül az az Olivia Wilde kapta meg, aki a Casino Royal meghallgatásain ugyanarra a szerepre pályázott, mint Eva Green.