Játssz egy Nintendo Switch-ért ·  Fórum Login

Gyorsabb a halálnál (1995)

The Quick and the Dead

Gyorsabb a halálnál
Leonardo DiCaprio

Norbert93   2018. 10. 23.

Nem a legkiválóbb western, de igen egyedi kis film. Az alapötlet egyszerű és kiváló, a színészek pedig mind ismert és nagy nevek. Di Caprio, mint "mindig" most sem kap happy end-et.

ArpiHajdu és Réci   2017. 09. 10.

Mint egy western...

Nem láttam még túl sok western filmet, de valahogy nem ragad magával az a világ, amiben az emberek bazári majomként lövöldöznek, hogy aztán egy pillanat alatt holtan essenek össze. Közben pedig a helyiek - mint egy gladiátor küzdelmet - tátott szájjal figyelik, hogy mi történik. Legtöbben azért, mert ez az egyetlen "szórakozás" a kisvárosban, míg mások azt várják, hogy elsőként tudják lerángatni a hulláról a drágának tűnő övcsatot vagy kihúzni az aranyfogait. A Gyorsabb a halálnál esetében mondjuk a helyieket a lövő párbaj által nyújtott alantas élvezetek mellett egy magasztosabb cél is mozgatja, nevezetesen, hogy a zsarnokoskodó és kegyetlen "polgármestert", Herodot eltegyék láb alól. Ennek... több»

dailyfilmsan   2018. 04. 23.

Érdekes megközelítése a vad nyugatnak. Kicsit túlzásba esett a film a törvényen kívüli dolgokkal. Nem voltak azért ennyire pisztolyhuszárok az akkori emberek tudtak lőni és csókolom. Ebben a filmben kapunk egy egész városra való rossz fiút és felmerül a kérdés bennem komoly senki nem lovagolt el a szomszéd nagyvárosba hogy kérjen egy Marsalt. Simán kilehetett volna űzni a városból a rossz fiúkat. nekem kicsit olyan mintha kifigurázná a film a pisztolyhősök korát. Egy görbe tükör mutat képet. Emellett a film túltolja kicsit az efekteket. Gondolok itt a triplaszaltóra amit egy fejlövés idézett elő. Számomra kifejezetten zavaró volt.

Berto49   2017. 07. 31.

Sam Raimi, aki a Pókember filmekkel nálam lenullázta magát ebben a westernben ritkán látható bőséggel merített (milyen eufemisztikus fogalmazás, mondjuk ki kereken: rengeteget lopott!) korábbi hasonló műfajú darabokból. Egy nagy különbség van, a korábbi történtekért bosszúálló figura: egy nő, Sharon Stone személyében. Ez a nemcsere sem igazán újdonság, hiszen a filmtörténet ismer kiválóan alakító vadnyugati hősnőket, például Julie Christie, Claudia Cardinale. Hiába a mondhatni sztárparádé (Hackman, az Amerikában ezzel a filmmel debütáló Russell Crowe. az akkor még kölyökképű Leo, akinek a gázsiját Stone állta) a film alig éri el a közepes szintjét. Ítéletemben biztos, hogy közrejátszik a westernek iránt érzett határozott ellenszenvem is. Elnézést a műfaj kedvelőitől, de ugyanúgy nem szeretem, ahogy az. úgynevezett romantikus komédiákat, mert ezekből is 12 egy tucat.

HETEDIK   2018. 07. 18.

Raimi bizony még a western műfajához is értett, persze megspékelve egyedi eszköztárával: zoomolások minden mennyiségben, lehetetlen kameraszögek, szem mutogatása közelről, brutalitás művészien ábrázolva. Persze itt van még Gene Hackman, aki élete talán legjobb alakítását produkálja, neki mindig ezek a rohadék szerepek álltak a legjobban, kedvenc jelenetem mikor elintézi a néger bérgyilkost és nyomatékosítja a lakosság számára, ki is az úr a háznál....még Stone kisasszony sem volt idegesítő, pedig az nagy szó. Raimi egyik klasszikusa.

Sharon Stone a forgatás után megvásárolta a lovat (Magic), amellyel dolgozott a filmben.

Sam Raimi nem volt elégedett a film eredetileg tervezett zárójelenetével, ezért a stúdió ajánlott neki egy írót, Joss Whedon személyében, aki átírta a film végét Raimi javaslatai alapján.

A hírek szerint Sharon Stone kapott egy hosszú listát a szóba jöhető rendezőkről. Stone visszaküldte a listát, amelyen egyetlen név maradt: Sam Raimi, aki elsősorban A sötétség serege című filmjével lopta be magát a színésznő szívébe.