Az elfelejtett háború

Jan Bijvoet
Tom Felton
Tom Felton
Gijs Blom

Egy brit és egy német katona, valamint egy felkelő története, akik a saját harcaikat is próbálják megvívni egy kegyetlen háború kellős közepén.

(csd)

Ország: Hollandia
Premier: 2020.12.14. | Netflix (2021.10.15.)

KULCSSZAVAK

2021.11.27 pj19

Egy kifejezetten jó kis II. világháborús film lett. Érdekes a történetvezetés, a látvány és a képvilág is. Én személy szerint kicsit sajnáltam a német katonát. Bár kicsit idilli, hogy ilyen lejátszódhatott, hisz háború volt. Ott pedig a háború minden... Több

2021.10.28 Harper

Nem csak az amerikaiak tudnak jó háborús filmet készíteni

Nagy háborús film rajongóként valódi csemege felbukkanásának vettem Az elfelejtett háború című filmet, melyet a Netflixen találtam (igen nagy örömömre). Növelte a kíváncsiságomat, hogy ezúttal nem egy amerikai blockbuster megtekintésére vállalkoztam,... Teljes kritika

2021.10.22 zoltyah

Nem gyenge film, kicsit hasonlít a Ryan közlegényre időnként, és bátran ajánlom, hiszen lekötött az elejétől a végéig.

2021.10.23 4EverAlfa

Meglepően jól sikerült

Kicsit szkeptikusan álltam neki a filmnek, de hamar kiderült, hogy nemcsak egy szokásos háborús film, hanem egy 3 szálon futó történet, aminek a végén, mondjuk kicsit klisésen, de mégis érdekesen egymásba fonódtak a sztorik. Bemutatott családi tragédiát, a fiát részben a saját hibájából elvesztő apát, a nemzeti szocializmusban hívő, de a saját népéért is aggódó és emiatt lelkiismereti válságba kerülő holland önkéntest, elkényeztetett tábornok gyerekből a háború sűrűjébe keveredő, a háború feszültsége okán vérszomjassá vált angol ficsúrt, illetve a cselekmények középpontjában álló, mindenben felelősséget vállaló lány történetét. Tetszett, hogy nem próbált meg mindent túlélő, romantikus hősiességet piedesztálra emelni, hanem a valóságnak megfelelő magatartásformákat vitték vászonra, azaz nem lett happy end... A csatajelenetek életszerűek voltak, a kameramozgás pont nem volt idegesítően sokat mozgó, de mégis érzékeltette a feszültséget. Szóval egy nagyon jól sikerült háborús dráma lett.

2021.10.23 HungryJabba

Remek film

Komoly operatőri munka, nagyon jó beállítások, látványos akciórészek. Kicsit döcögve indul a több szálon futó történet, de hamar beszippant a cselekmény.

(2022. 01. 13.)
ÁRNYALT VÉRENGZÉS
Az elfelejtett háború sokoldalú, árnyalt és izgalmas film. A hitelessége pedig felkavaró. Érezni az átázott katonaruhák kigőzölgését, a feltépett hús szagát, a félelem savanyú kipárolgásait. Több