Zsákutca

Zsákutca

Dead End

Egy közös autóban utazó csoport véletlenül elcseréli az autóját egy bankrablóéval - az utóbbi pedig ámokfutásba kezd, hogy visszaszerezze a csomagtartóban hagyott pénzt.

(Hupka Adrián)

Ország: Lengyelország
Premier: 2022.12.01. | Netflix (2022.12.01.)

2022.12.30 szemtelen

Lengyel kísérlet

Igencsak próbára tette a türelmemet ez műfajkatyvasz: thriller, road movie, fekete vígjáték, groteszk, és ki tudja még mit akartak beleszuszakolni az alkotók ebbe a párszor 30 percbe. Nyomasztó és idegesítő, a kellemetlen fajtából. Koncepciómentes és ötlettelen a történet, mintha a szerzők is a helyszínen improvizálták volna az eseménysort. Rossz karakterek, a szereplők az egyik helyről a másikra futkároznak, mint akik valójában nem tudják, mit akarnak az élettől és saját maguktól - miközben igen fárasztó veszekedések sorát látjuk. Talán egyetlen rövidfilm készítése egészségesebb lett volna.

2022.12.19 ofszet

Szerintem ez elég szórakoztató volt. A mindössze hat félórás epizód biztosan nem mondható túlságosan hosszúnak, vagy fárasztónak. A koncepció elég egyszerű, és rengeteg nevetést, valamint drámát csempésztek bele. A humor kissé sötét, ami talán nem mindenkinek jön be.