Mélyvíz

Deep Water

2022.04.02 Deroli Roli

Pszichológiai thriller

Nagyon izgalmas, végig lekötötte a figyelmem, és bizonytalanságban tartja a nézőt, ami szintén ad egy misztériumot az egésznek. Végig fejtegetni kell a szereplőket, ki miért kivel mit csinál. Írták páran, hogy nem jött le, a csigáknak mi értelme? Számomra lejött, hogy nem először nyírt ki férfiakat a főszereplő, a film elején is kiderül, hogy egy korábbi barátja a feleségének már elhunyt, és amikor a férj tájékoztatja az egyik vendéget, hogy a csigák mérgezőek, ha nincsenek éheztetve, tulajdonképpen azzal derül ki a néző számára, hogy a korábbi esetben is ő tette el láb alól a delikvenst. A férfi szerelmes, nehezen mutatja ki, a csaj ezért is lép félre, többször utal arra, hogy a férj nem tudja kimutatni az érzéseit, és nyilván ezért van szüksége arra, hogy más férfiakkal flörtöljön, miközben ő is nagyon szereti a férjét. A főszereplő karaktere zseniális. Higgadt, nyugodt, mindig tud uralkodni magán, még stresszhelyzetben is, jól alakít Ben Affleck.

2022.03.23 Lóri Ádámcsik

Egy kihagyott ziccer!

Több volt ebben a filmben, de nem sikerült a rendezőnek egyértelműen a néző szájába rágni, hogy mire is akar kilyukadni. A film feléig nem volt egyértelmű, hogy miről szól a játék, ill. ki játszik/szórakozik kivel?! A film végére egyértelmű lesz a felállás, viszont akkorra már a néző elkönyvelte a filmet egy közepes alának. Ha már az elején világosan le lettek volna fektetve a "szabályok", sokkal izgalmasabb és érthetőbb lett volna az alkotás!

2022.03.20 HE7EDIK

Adrian Lyne visszatért, de minek. Nézhetjük két és fél órán keresztül, ahogy Armas ribanckodik, Afflecknek meg csorog a nyála. Szánalmas.

2022.03.25 Caravaggio1978

Csúnya nézések és a pia ünnepe film lett belőle csak

Hát nem is tudom, sok helyen erotikus thrillernek mondják, amennyiben az első tíz percben felvillanó kellemes mellbimbó felvillanása elég egy erotikus filmhez, akkor ez tényleg az! A főszereplő hölgy nagyon nem volt bevállalós a filmben, pedig valahogy több kellett volna a szemvillogtatásnál. Unalmas, lapos kezdéssel szembesültem sajnos, Affleck karaktere majdhogynem idegesítő volt, unalmas, szerencsétlen balekot játszik. A második felében kapunk talán izgalmasnak mondható képsorokat is, de rendkívül összecsapott. Számomra a főszereplők motivációi és viselkedései teljesen érthetetlenek, maguk a karakterek abszolút kidolgozatlanok. Sokkal, de sokkal többet vártam ettől a szereplőpárostól. Sajnos pont ezért is fogják sokan megnézni. Nem jöttek megoldások, útjelzők, hogy mi miért is történt, nem kapunk válaszokat arra sem, hogy miért fontosak annyira azok a csigák. Valahogy a régi érás ruszki filmek jutottak eszembe erről a moziról, azokban voltak olyan csak csúnyán nézős jelenetek, amikor az ember csak bámul, mered előre csúnyán, és mi gondolkodunk, hogy mi történik. Összegezve: megijedni, csodálkozni, feszültséget érezni túl sokan nem fognak, és természetesen nem kell számítani rá, hogy az egész film arról szól, hogy Ana megmutat mindent... végül is szépen pillogni ebben a moziban tud, de semmi több.

2022.03.19 slaver

Őszintén szólva ez nagy csalódás volt, Armas és Affleck párosa sokat ígért, de nem elsősorban rajtuk ment el ez a film. Thrillernek gyenge és sablonos, nem fájdalmas, abszolút kihagyható darab.