Törés

Törés

Fracture
Ryan Gosling

Ted Crawford (Anthony Hopkins) rájön, hogy fiatal felesége megcsalja. Bosszúból kieszeli a tökéletes gyilkosságot, azonban tervét nem fedi fel senki előtt. Pisztolyt ragad, és elteszi láb alól a csalfa nőt. A házába rontó rendőrök Crawfordot pisztollyal a kezében találják. A nyomozó, Nunally (Több

Rendező: Gregory Hoblit
Forgatókönyvíró: Daniel Pyne, Glenn Gers
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2007.08.16.

2023.09.10 Erik Csok

Szemfényvesztés a javából!

Most újranézve is ez a film, nagyon ott van a szeren! Második nézésre is hozza azt a szintet, hogy a néző egy jót szórakozonn! A bárányok hallgatnak óta tudjuk, hogy ha Anthony Hopkins egy nem éppen átlagos emberi karaktert játszik, akkor az maga a félelem. És ha bár itt karaktere nem egy Hannibal Lecter, ugyanúgy a nézésével és az arc mimikájával belé fagyasztja a nezőbe még a vért is. Habár én még mindig nem vagyok oda Ryan Goslingért, ez volt az első film, amit láttam tőle, és itt egyáltalán nem zavart, és be kell vallanom jól is játszik. Kicsit lassú, de ugyanakkor egy okos film, ez ugye bár a végén derül ki, ami felteszi a pontot az I-re. Úgyhogy szerintem egy nagyon jó kis thriller, aminek még a hangulata is remek, és nálam többször nézős!

2017.05.05 mamiéstöti2

Brilliáns Anthony Hopkins féltékeny idősebb férjet alakítása, aki többet ésszel, mint erővel elven korábban még nem látott módon szolgáltatja saját igazát.

Anthony Hopkins a garancia, hogy egy film jó legyen, de itt van egy jó rendező, egy jó forgatókönyv, és van egy fantasztikus film, amiben Ryan Gosling is hozza a kötelezőt. Izgalmas, megdöbbentő, és egy óriási csavarral a végén.Kihagyhatatlan.

2022.08.30 JRD

Hopkins (egyik nagy kedvenc). Gosling (lassan vált szememben azzá). És őket összeeresztették. Remek döntés volt. A történet érdekes, fordulatos, rideg és szenvedélyes... és passzol a két színészhez a neki szánt karaktere. Mindenképpen érdemes megnézn... Több

2021.12.02 Klauka89

Mr. Anthony Hopkins egy zseni! Ő tényleg garancia a jó filmre. Nagyon ott volt a szeren a Törés is, vérprofi a bácsi. Közli, hogy élni kíván a jogával, hogy magát képviselje, majd az ügyvédje azt feleli, hogy képviseli, erre ő: "Most rúgtam ki, próbáljon figyelni". Ahogy játszik, az valami fantasztikus.

Anthony Hopkins egyetlen jelenetben sem pislog, ez a karakternek kísérteties megjelenést kölcsönöz.Szerző: ps

A filmet Encinóban, Kalifornia államban forgatták.Szerző: ps

A filmnek volt egy alternatív befejezése is. Ez alapján a csere trükkre a mobilok nélkül csak a fotók alapján jön rá Beachum. Amikor Beachum kitálal Crawfordnak, akkor Crawford szétveri a gépét. Ez a dühkitörés azonban nagyon elütött Crawford higgadt természetétől.Szerző: ps

Crawford kocsija egy Porsche Carrera GT, amely nagyjából 670 ezer dollárba kerül.Szerző: ps

(2016. 06. 06.)
zárás ugyan ezen valamit még kozmetikáz, de a Törés végjátékát óhatatlanul is csak egy kisebb csalódásként tudom felfogni. Ettől függetlenül az érdemei vitathatatlanok: egy új és merész elképzeléssel rázta fel a tárgyalótermi krimik (de önmagában a krimik) állóvizét, számos olyan momentummal, amelyek egy kicsit kedvezőbb fogadtatás esetén méltán v... Több