Közel a horizonthoz

Kristin Hunold
Tim Trachte
Jessica Koch
Jannik Schümann

A megtörtént események alapján készült filmben valódi érzelmi kavalkád vár a nézőkre. A konfliktuskerülő Jessica ígéretes jövő előtt áll. Nem is feltételezi, hogy amikor rátalál a szerelem, alapjaiban változik meg az egész életszemlélete. Arról pedig végképp nincs fogalma, hogy hamarosan… Több

Rendező: Tim Trachte
Író: Jessica Koch
Forgatókönyvíró: Ariane Schröder
Ország: Németország
Premier (HU): 2020.02.13. | Telekom TVGO (2020.06.01.)

2022.05.15 Ildikó Bacskai

Közel a horizonthoz (2019)

Vegyes érzelmekkel maradtam a film után a tv előtt. Egyrészt egy nagyon megrázó alaptörténetet láthattam több, szó szerint gyomorforgató résszel, amihez viszont egy sorozat hiteltelen rendezési elem társult. Nekem ez az erős kettősség nehezen emészthető, nagyon mély dráma és csillogó szemű tini makramé, halálos betegség de fancy modellkedés meg boxolás . Szóval nem tudom, nekem nem jött át.

2020.02.18 indingo

Megható és megrendítő film, bár sok mindet kihagytak a könyvből. A végén kicsit hiányoltam egy-két eredeti fotót, archív felvételt.

2020.02.17 Szilonka

Gyönyörű és egyben megrendítő történet volt. Megkönnyeztem a végét. A könyvet is el szeretném olvasni.

2020.02.24 Lonka

Megható és romantikus történet. A vége kicsit elesett volt, kicsit jobban kidolgozhatták volna.

2020.09.10 szoljhozzam

Egy gyönyörűen fájdalmas történet a barátságról, szerelemről, elválásról. Azt hogy ezeket ilyen fiatalon kell megélni még elgondolkodtatóbb.

A film 25 879 330 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 17 189 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jessica Koch a film alapjául szolgáló könyve bestseller volt Németországban.Szerző: hp

A film forgatása 2018. szeptember 18. és november 15. között zajlott Kölnben, Münchenben (Németország) és Portugáliában. Szerző: hp

A Közel a horizonthoz költségvetése 750 ezer euró volt. Ehhez a FilmFernsehFonds Bayern 450 ezer, míg a német filmalap 300 ezer euróval járult hozzá. Szerző: hp

A Közel a horizonthoz Jessica Koch azonos című, valós eseményeket feldolgozó 2016-os regényének adaptációja. Szerző: hp