Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Közel a horizonthoz (2019)

Dem Horizont so nah

szoljhozzam   2020. 09. 10.

Egy gyönyörűen fájdalmas történet a barátságról, szerelemről, elválásról. Azt hogy ezeket ilyen fiatalon kell megélni még elgondolkodtatóbb.

indingo   2020. 02. 18.

Megható és megrendítő film, bár sok mindet kihagytak a könyvből. A végén kicsit hiányoltam egy-két eredeti fotót, archív felvételt.

Szilonka   2020. 02. 17.

Gyönyörű és egyben megrendítő történet volt. Megkönnyeztem a végét. A könyvet is el szeretném olvasni.

Lonka   2020. 02. 24.

Megható és romantikus történet. A vége kicsit elesett volt, kicsit jobban kidolgozhatták volna.

kodin1   2020. 02. 17.

Luna Wedler nagyon tehetséges fiatal színésznő. A regényt ugyan nem olvastam – bár ez talán előny, ha filmet néz az ember –, nem tudok semmi negatívumot felhozni, szerintem ez egy jól sikerült romantikus dráma.

thomino   2020. 02. 16.

Általában nem rajongok az ilyen kissé melodramatikusnak mondható romantikus filmekért, de szerintem a Közel a horizonthoz egész jól el van találva ebben a tekintetben. Mindenesetre szerintem a sztorit egy kissé jobban ki lehetett volna dolgozni...:/

Henk   2020. 02. 15.

Azt hiszem, ez a film tökéletes egy közös mozizáshoz a pároddal. Nem az a fajta limonádé, amelyik így vagy úgy, de az egyikőtök untakozni fog. Kellemes története és hangulata van az egésznek. Én imádtam, és azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül.

Frederick Lau
Kristin Hunold
Tim Trachte
Jessica Koch
Jannik Schümann

A film 25 879 330 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 17 189 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jessica Koch a film alapjául szolgáló könyve bestseller volt Németországban.

A film forgatása 2018. szeptember 18. és november 15. között zajlott Kölnben, Münchenben (Németország) és Portugáliában.

A Közel a horizonthoz költségvetése 750 ezer euró volt. Ehhez a FilmFernsehFonds Bayern 450 ezer, míg a német filmalap 300 ezer euróval járult hozzá.

A Közel a horizonthoz Jessica Koch azonos című, valós eseményeket feldolgozó 2016-os regényének adaptációja.

A film remek kritikai fogadtatásban részesült a hazájában, de a közönség körében is szép sikereket ért el. A Közel a horizonthoz-ra több mint 336 ezer jegyet értékesítettek a németországi mozik.