Közel a horizonthoz (2019)

Dem Horizont so nah

Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

indingo   2020. 02. 18.

Megható és megrendítő film, bár sok mindet kihagytak a könyvből. A végén kicsit hiányoltam egy-két eredeti fotót, archív felvételt.

Szilonka   2020. 02. 17.

Gyönyörű és egyben megrendítő történet volt. Megkönnyeztem a végét. A könyvet is el szeretném olvasni.

kodin1   2020. 02. 17.

Luna Wedler nagyon tehetséges fiatal színésznő. A regényt ugyan nem olvastam – bár ez talán előny, ha filmet néz az ember –, nem tudok semmi negatívumot felhozni, szerintem ez egy jól sikerült romantikus dráma.

thomino   2020. 02. 16.

Általában nem rajongok az ilyen kissé melodramatikusnak mondható romantikus filmekért, de szerintem a Közel a horizonthoz egész jól el van találva ebben a tekintetben. Mindenesetre szerintem a sztorit egy kissé jobban ki lehetett volna dolgozni...:/

Henk   2020. 02. 15.

Azt hiszem, ez a film tökéletes egy közös mozizáshoz a pároddal. Nem az a fajta limonádé, amelyik így vagy úgy, de az egyikőtök untakozni fog. Kellemes története és hangulata van az egésznek. Én imádtam, és azt hiszem, ezzel nem vagyok egyedül.

Frederick Lau
Kristin Hunold
Tim Trachte
Jessica Koch
Jannik Schümann

Közel a horizonthoz kritika több»

A film 15 540 145 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 10 287 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

Jessica Koch a film alapjául szolgáló könyve bestseller volt Németországban.

A film forgatása 2018. szeptember 18. és november 15. között zajlott Kölnben, Münchenben (Németország) és Portugáliában.

A Közel a horizonthoz költségvetése 750 ezer euró volt. Ehhez a FilmFernsehFonds Bayern 450 ezer, míg a német filmalap 300 ezer euróval járult hozzá.