Des

Des

A sorozatban a valaha élt leghírhedtebb birt sorozatgyilkos, Dennis Nilsen története elevenedik meg, aki 1978 és 1983 közt 15 férfival végzett, s miután ráterelődött a gyanú, a hatóságokat is meglepte együttműködő magatartása. Részletesen valott a hidegvérű gyilkosságokról – vallomásai… Több

Forgatókönyvíró: Lewis Arnold, Brian Masters, Luke Neal
Ország: Egyesült Királyság
Premier: 2020.09.14. | HBO Max (2020.12.01.)

1. évad (2020) - 3 epizód

David Tennant

2023.08.27 pacific22

A sorozatgyilkos

Nehéz téma, nyomasztó, igaz történet alapján. A 3 epizód végig jól vezeti a nézőt, és jól bemutatja a 3 főszereplőt és a tényeket és a 80-as évek gondolkodását is. A nyomozót, aki jól és eredményesen vezette a csapatát, az írót, akit a sorozatgyilkos személyisége érdekelt. Akiről talán mégsem tudunk meg eleget, az maga a gyilkos. Az előző sorozatom, a The Fall / Hajsza csak egy film volt, nem valós történet. Dennis Nilsen egy valóságos személy. És mégis lehetséges, hogy egy ilyen ember képes beleolvadni a társadalomba. Munkahelye volt, sok-sok emberrel találkozott és beszélt Londonban, és közben szörnyű módon ölt meg embereket. A nyomozás alapján 5 éven keresztül, 1978 és 1983 (38 évesen) között gyilkolt. Majd börtönbe került, és ott 2018-ban (72 évesen) halt meg. Nekem tetszett a több szempontból megvilágított cselekmény. Csak remélni tudom, hogy manapság gyorsabban fognak el egy hasonló embert, a számítógépekkel, kamerákkal és DNS vizsgálatokkal felszerelt világunkban.

2020.02.11 Holló Nézhetetlen

David Tennant mindenféle manír nélkül hozza ezt a borzasztóan izgalmas figurát.

2020.01.24 DarkLion Nézhetetlen

izgalmas sorozat egy nagyon furcsa főszereplővel a középpontban

2020.06.14 Phalanx

Félig krimi, félig pszichothriller, meg egy picit kordokumentum is.

A sorozat Brian Masters könyve, a Killing for Company alapján készült. Az író a börtönben látogatta és interjúvolta meg Nilsent. Szerző: Varga_Júlia

Dennis Nilsen 37 éves volt a sorozatban bemutatott események megtörténtekor - David Tennant 48 éves volt a forgatáskor. Szerző: Varga_Júlia

(2020. 09. 21.)
Egy azonban biztos: én többször meg fogom nézni ezt a sorozatot, mert bőven adnak nekünk gondolkodni valót, most azonban még ki kell pihennem ezt az élményt és fel kell dolgoznom a látottakat. A Des kötelező darab a creepy műfajok kedvelőinek. Több

(2020. 09. 30.)
Kinek ajánljuk: Mindenkinek, aki egy kicsit is érdeklődik a sorozatgyilkosok, és azon belül Dennis Nilsen története iránt. Több

(2020. 10. 09.)
Az, hogy a háttérmunka szinte tökéletesen adja vissza a ’80-as évek Angliáját, már csak hab a tortán. Az operatőri munka és a zene szépen hozza az elvárható feszültségkeltést, klausztrofóbiát, sőt még a filmben nagy szerepet játszó rothadó tetem szagát is képesek voltak valahogy érzékelhetővé tenni. Több
A kígyó
Waco