Downton Abbey (2010-2015)

Downton Abbey

Doloresz89   2019. 01. 15.

Gyönyörű, korhű sorozat, igazi békebeli remek. Nemcsak nőknek.

indingo   2017. 12. 03.

Fordulatos cselekményű sorozat. Urak és szolgák közötti kapcsolatba enged betekintést. Minden részben történik valami. Igazi történelmi kalandozás.

Deku   2017. 08. 21.

Nagyon eredeti sorozat egyszerűen magába szippant. Eleinte mikor csak hallomásból ismertem nem értettem miért van úgy oda mindenki. Viszont elég csak beletekinteni a sorozatba.

nagysar   2017. 12. 13.

Nem gondoltam volna, hogy ez a sorozat egyszer engem is magával fog ragadni, de be kell valljam, nagyon is. Egy család birtokán játszódik, mind a cselédek, mind az ott lakók életébe betekintést nyerhetünk. Humoros, megrázó, izgalmas.

Maszat   2015. 05. 12.

Kosztümös sorozatnál jóval többet kap az, aki akár egy részt is néz belőle. Okosan írt és rendezett sorozat. Mindenkinek ajánlanám, még azoknak is, akik idegenkednek az ilyen típusú sorozatoktól. Kosztümös filmek kedvelőinek, brit-imádóknak pedig kö... több»

bambula   2015. 05. 06.

Nagyon-nagyon erős kezdés után ugyanekkora visszaesés volt számomra. Az első 2 évadon csüngtem, de túl maníros és sablonos lett. Britmánoknak, kosztümös sorozat-fanoknak kötelező!

Toto Paradiso   2015. 03. 25.

Arisztokrata vérűeknek kötelező. De kötelező annak is akik szeretik az angol akcentust és néznie kell azoknak is, akik karakterfűggőek. Mindenki szerethető és hiányzik ha keveset szerepel. Szinte valóban olyan érzésem volt, hogy szeretnék szolgáló le... több»

Julian Fellowes elmondása szerint Hugh Bonneville, Brendan Coyle és Maggie Smith karaktereit egyenesen a színészekre írták.

2013-ban a Downton Abbey lett a PBS csatorna történetének legsikeresebb sorozata. A széria epizódjait világszere 200 országban sugározzák, és 120 millióan követik.

Gillian Anderson visszautasította Lady Grantham szerepét.

Jessica Fellowes "The World of Downton Abbey" (2011) című könyvében azt írja, a sorozat egyes epizódjai átlagosan 1 millió fontos költségvetéssel készülnek.

A maga 16 jelölésével, 2012-ben a Downtown Abbey lett a brit televíziózás történetének legtöbb Emmy-díjra jelölt sorozata.