Maszat

3. évad (2012) - 9 epizód
4. évad (2013) - 9 epizód
5. évad (2014) - 9 epizód
6. évad (2015) - 9 epizód

V. György brit király uralkodása idején járunk. A Yorkshire-ben található nagybirtokon, Downton Abbey-n élnek az arisztokrata Crawley család tagjai és szolgálóik. A történet a Titanic elsüllyedése utáni napon, 1912-ben veszi kezdetét, az I. Világháború előtti boldog békeidőkben látszólag… Több

Zene: John Lunn
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2013.02.10. | HBO Max (2022.07.25.) | SkyShowtime (2023.02.14.)

2022.10.13 JRD

Amolyan családregény némi romantikával és a kor változásaival. Talán még korhű is. Hogy érdemes rászánni az időt, az bizony nem is vitás. Szóval filmre fel és jó szórakozást!

2015.07.19 tamas84

Mindenkit meg tudok érteni, aki imádja ezt a sorozatot, de én az első két évadot speciel eléggé untam. Jó, a hangulat megfogott, meg az egész látványa stb, de valahogy a sztoriban én nem éreztem semmi lendületet. Aztán a harmadik évadra megjött az, a... Több

2017.12.03 indingo

Fordulatos cselekményű sorozat. Urak és szolgák közötti kapcsolatba enged betekintést. Minden részben történik valami. Igazi történelmi kalandozás.

2017.08.21 Deku

Nagyon eredeti sorozat egyszerűen magába szippant. Eleinte mikor csak hallomásból ismertem nem értettem miért van úgy oda mindenki. Viszont elég csak beletekinteni a sorozatba.

2015.05.06 bambula

Nagyon-nagyon erős kezdés után ugyanekkora visszaesés volt számomra. Az első 2 évadon csüngtem, de túl maníros és sablonos lett. Britmánoknak, kosztümös sorozat-fanoknak kötelező!

Julian Fellowes elmondása szerint Hugh Bonneville, Brendan Coyle és Maggie Smith karaktereit egyenesen a színészekre írták. Szerző: hp

2013-ban a Downton Abbey lett a PBS csatorna történetének legsikeresebb sorozata. A széria epizódjait világszere 200 országban sugározzák, és 120 millióan követik.Szerző: hp

Gillian Anderson visszautasította Lady Grantham szerepét.Szerző: hp

Jessica Fellowes "The World of Downton Abbey" (2011) című könyvében azt írja, a sorozat egyes epizódjai átlagosan 1 millió fontos költségvetéssel készülnek.Szerző: hp

A maga 16 jelölésével, 2012-ben a Downtown Abbey lett a brit televíziózás történetének legtöbb Emmy-díjra jelölt sorozata.Szerző: hp

Értékelés: 8.5/10
(2016. 01. 07.)
Downtown Abbey
A sorozat ereje nem a történetében rejlik, hanem az elbeszélésmódjában. Érzelmektől olykor túlcsorduló közege ellenére még mindig aktuális témákat feszeget, emellett nagyon sokat elárulnak a brit néplélekről.