Egy becsületbeli ügy (1992)

A Few Good Men

rainman   2019. 10. 27.

Nagyjából 25 éves újranézés után azt gondolom, hogy ez egy zseniális darab! Rob Reiner rendező leginkább aktív, legjobb időszakában született remekmű! Pedig önmagában semmi sem indokolja a film iránti rajongást; egy végtelenül egyszerű darabról van,... több»

dulkap   2017. 06. 15.

Egy nagyon régi elmaradást pótoltam, pedig még évekkel ezelőtt színházban is láttam. Igazából semmi különlegeset nem nyújt, de a jól ismert bírósági összetevőkkel kiválóan dolgozik és egy percig sem unalmas, érdekes filmet hoztak össze, kiváló színés... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 26.

Hát persze. A jók győznek,a rosszak iszonyatosan megszégyenülnek,és megbűnhődnek. Minden férfi jóképű,minden nő gyönyörű... Ugyan már.Vicc...

Deku   2017. 07. 11.

Nekem személy szerint ez az film nem igazán jött be. Semmi olyan nem volt a filmben ami igazán megfogott volna. Én sajnos csak untam magam. Kár volt belevágnom.

ZeroHero   2015. 05. 05.

Izgalmas-pergő, néhol vicces és telis teli remek színészi alakításokkal...talán az összes mellék szerepben is. Nekem speciel még a két bamba gyanúsított is hozza a karaktert. Remek film, többször nézendő!

MP170506   2017. 07. 10.

Nem olyan rég néztem meg ezt a filmet, bár hamarabb megtettem volna... mivel egy kiváló alkotással találtam szembe magam. A színészek magasra teszik a lécet, a történet nem unalmas, kiválóan fenntartja a néző figyelmét az elejétől a végéig.

MidoD7   2019. 04. 12.

Igazán meghökkentem, hogy így lett, de ez nagyon betalált. Nem vártam hasonló hatást, főként, mert egyik színész sem a nagy kedvencem innen. Azonban különösen tetszett, és hát bármikor újranézős.

1992-ben a 7. legtöbb bevételt hozó film volt.

Jack Nicholson a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

Jack Nicholson a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Tom Cruise a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb férfi főszereplőnek járó díjára.

Demi Moore a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb női főszereplőnek járó díjára.

A Columbia Pictures stúdió 110. forgalmazott filmje.

Ez a film volt Wolfgang Bodison színészi debütálása.

(Menyét Ibolya)

A film alapjául szolgáló színdarab megfilmesítésének jogait még a darab bemutatója előtt eladták.

(kázsé)

A film eredeti színpadi verzióját 1989-ben mutatták, be és közel 500 előadást ért meg.

(kázsé)

A jelenet, amiben Tom Cruise Jack Nicholsont utánozza, nem volt a forgatókönyvben.