Vélemények: Egy becsületbeli ügy (1992)

rainman   2019. 10. 27.

Nagyjából 25 éves újranézés után azt gondolom, hogy ez egy zseniális darab! Rob Reiner rendező leginkább aktív, legjobb időszakában született remekmű! Pedig önmagában semmi sem indokolja a film iránti rajongást; egy végtelenül egyszerű darabról van,... több»

Sabnock Sanatory   2019. 08. 26.

Hát persze. A jók győznek,a rosszak iszonyatosan megszégyenülnek,és megbűnhődnek. Minden férfi jóképű,minden nő gyönyörű... Ugyan már.Vicc...

dulkap   2017. 06. 15.

Egy nagyon régi elmaradást pótoltam, pedig még évekkel ezelőtt színházban is láttam. Igazából semmi különlegeset nem nyújt, de a jól ismert bírósági összetevőkkel kiválóan dolgozik és egy percig sem unalmas, érdekes filmet hoztak össze, kiváló színés... több»

Deku   2017. 07. 11.

Nekem személy szerint ez az film nem igazán jött be. Semmi olyan nem volt a filmben ami igazán megfogott volna. Én sajnos csak untam magam. Kár volt belevágnom.

ZeroHero   2015. 05. 05.

Izgalmas-pergő, néhol vicces és telis teli remek színészi alakításokkal...talán az összes mellék szerepben is. Nekem speciel még a két bamba gyanúsított is hozza a karaktert. Remek film, többször nézendő!

MP170506   2017. 07. 10.

Nem olyan rég néztem meg ezt a filmet, bár hamarabb megtettem volna... mivel egy kiváló alkotással találtam szembe magam. A színészek magasra teszik a lécet, a történet nem unalmas, kiválóan fenntartja a néző figyelmét az elejétől a végéig.

MidoD7   2019. 04. 12.

Igazán meghökkentem, hogy így lett, de ez nagyon betalált. Nem vártam hasonló hatást, főként, mert egyik színész sem a nagy kedvencem innen. Azonban különösen tetszett, és hát bármikor újranézős.

Bizsu82   2019. 01. 28.

Időtálló klasszikus film, ami ma is megállja a helyét. A kategóriában alapfilm. Izgalmas, jó sztori. Agyalós és van benne fordulat, a színészek alakítása szakértő.

TribeBubu   2017. 04. 05.

Néha Tom Cruise meg tud lepni az alakításával. Igen, a régebbi filmjeiben igazi színészként szerepelt, nem úgy, mint mostanában. Ám ennek a filmnek az igazi nagyágyúja Nicholson volt. Azzal a pár perc szereplésével lesöpörte az összes társát, pedig ő... több»

Milanman   2015. 02. 10.

Minden momentumában, a színészek elsőrangú munkájában, a rendezésben, a témájában, a bírósági jelenetekben zseniális krimi, s mint olyan, helye van a mesterművek panteonjában.

Zoer8993   2017. 05. 29.

Nekem itt is nagyon tetszett Tom Cruise szereplése és ez a film is tele van akcióval és szórakoztató jelenetekkel. A színészek játéka pedig egyszerűen kiváló volt.

Fildi   2015. 07. 29.

A napokban néztem újra a filmet és ma is ugyanolyan élményt nyújtott. Egy időtálló, igényes film, ami megállja a helyét mind a drámák , mind a kicsit összetettebb filmek kedvelőinek körében!

veresszsoltika   2017. 10. 22.

Nálam a Becsületbeli ügy egy klasszikusnak számító krimi, Jack Nicholson, Tom Cruise, Kevin Bacon, Kiefer Sutherland, Demi Moore...mindegyik színész zseniális a filmben. tökéletes összhang!

urbanistaa   2018. 09. 04.

Nagyon nagy nevek, és valószínűleg ezért "hat"még ennyi idő után is a film. Engem nagyon megfogott, van értelmes tartalom, sztori, több műfaj kellemes keveréke.

Siriusalias   2015. 10. 15.

Igazán jó drámának tartom a filmet, egyes színészek a közel a legjobb alakításukat nyújtják benne. A legmeggyőzőbb alakítást Jack Nicholson nyújtja benne simán elhinném a játékáról hogy ő az akit játszik. Kihagyhatatlan filmnek gondolom, érdekes téma, jó rendezés, jó alakítások.

Zzssuuzzssii   2016. 09. 22.

Profi színészekkel teli izgalmas, megfogó, igazi thriller. Jól összerakott, színvonalas film, aminek egyedülálló, érdekes a története. Akár többször is nézhető.

Bimbi   2015. 02. 10.

Remek film, szórakoztató, pörgős. Izgalmas akciójelenetekkel, jó színészválogatással. Aki egy igazán izgalmas filmre vágyik, csak ajánlani tudom.

Peeves112   2015. 08. 07.

Van benne némi humor és igazán stabilan van felépítve a film története is. Rendkívül szórakoztató a film és lebilincseli a nézőt, míg fel nem villan a stáblista.

Filmworlds Blog   2015. 12. 31.

Filmes "berkekben" alapmű. Jól kidolgozott forgatókönyv, eredeti történet, zseniális alakítások és valódi üzenet, amin még sokáig lehet gondolkodni! Nagyon tetszett nekünk. 10 / 8,8

Macko   2016. 04. 26.

Igazi klasszikus ez a film. Pörgős, cselekményes és van benne fordulat, ugyanakkor agyalós és elgondolkoztató is. Időtálló film kedvelt és profi szereposztással. Én ajánlom!

storeman   2015. 11. 28.

Nagyon birom az ilyen jogászos, ügyvédes filmeket. Ez pedig ízig-vérig az. Nagyon eredeti a történet. Nem véletlen, hogy sorozatot is csináltak belőle.

anyika   2015. 03. 17.

Klasszikussá vált krimi, remek színészekkel, fordulatokkal és akcióval. Csavaros történet, bonyolult szálak, melyek csak a végén bogozódnak ki.

totykos   2016. 03. 03.

Személy szerint nem vagyok nagyon oda az ilyen nyomozgatós/tárgyalótermi drámáért, de ez egészen kiemelkedő, leköti az ember figyelmét, humor és izgalom is van benne, amellett mára már igazi klasszikussá vált, úgyhogy nem lehet róla semmi rosszat mondani. Bátran ajánlom mindenkinek.

Sniper   2015. 03. 25.

A filmben természetesen a briliáns szereplőgárda a pláne, ez Tom Cruise egyik legnagyszerűbb alakítása, és persze Jack Nicholson is utolérhetetlen. Aki szereti ezeket a színészeket, vagy a nagyszerű színészi alakításokat általában, annak ez a klasszikus biztosan nagy élmény lesz.