David Gale élete

David Gale élete

The Life of David Gale
tamas84
Kate Winslet

A halálbüntetés ellen dolgozó aktivista, David Gale most épp a halálsoron várja kivégzését. A férfit egy kolleganője meggyilkolásáért ítélték el. A dolog mögött azonban több van, mint a sors iróniája. Gale meg van győződve róla, hogy bemártották, és valaki szándékosan akar megszabadulni… Több

Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország, Egyesült Királyság, Spanyolország
Premier (HU): 2003.09.11.

2021.11.01 Milan391349

Zseniális történet.

2021.09.03 Dorkateo

A megdöbbentő végkifejlet gondolkodásra késztet mindenkit. Amerika precedens alapú törvénykezést folytat, Hollywood pedig precedenst mutatott arra, hogyan lehet érzékletesen bemutatni egy fontos társadalmi témát.

2018.12.15 mamiéstöti2

A maga nemében egyedülálló alkotás. Sokan azonban nem kedvelik, mert túl bonyolultnak tartják. Érdemes megnézni.

2019.02.17 indingo

Nem rossz a története, bár eléggé hihetetlen amit az ügy kapcsán végig vittek. Kevin Spacey sosem kedveltem, itt sem bírtam és milyen érdekes, hogy a történetben levő karaktert is erőszakoskodással vádolják (na jó meg egy gyilkossággal).

2019.10.01 ZeroHero

Egyedulallo alkotas, ahol ugy no vegig a feszultseg, hogy kozben fogalmunk sincs, hogy hova fut ki a sztori. Spacey szokas szerint fantasztikus, de itt vegre Laura Linney is megcsillant valamit a szineszi kepessegeibol. Egy eros 8.5es, mindenkinek ajanlom, aki szeret elgondolkodni filmnezes kozben es utan az ott latottakon.

A jelenetet, mikor Gale Austin belvárosában iszik, nagyrészt improvizálták. A legtöbb, a jelenetben látható ember nem is volt statiszta.Szerző: kázsé

Mikor a texasi tüntetés jelenetet forgatták, átmenetileg meg kellett szakítani a forgatást, mert valódi tüntetők bukkantak fel.Szerző: kázsé

Nicole Kidman volt az eredeti választás Bitsey szerepére.Szerző: kázsé

Matt Craven maga vezetett az üldözési jelenetben.Szerző: kázsé