David Gale élete (2003)

The Life of David Gale

Kate Winslet

Milan391349   2021. 11. 01.

Zseniális történet.

mamiéstöti2   2018. 12. 15.

A maga nemében egyedülálló alkotás. Sokan azonban nem kedvelik, mert túl bonyolultnak tartják. Érdemes megnézni.

indingo   2019. 02. 17.

Nem rossz a története, bár eléggé hihetetlen amit az ügy kapcsán végig vittek. Kevin Spacey sosem kedveltem, itt sem bírtam és milyen érdekes, hogy a történetben levő karaktert is erőszakoskodással vádolják (na jó meg egy gyilkossággal).

Dorkateo   2021. 09. 03.

A megdöbbentő végkifejlet gondolkodásra késztet mindenkit. Amerika precedens alapú törvénykezést folytat, Hollywood pedig precedenst mutatott arra, hogyan lehet érzékletesen bemutatni egy fontos társadalmi témát.

ZeroHero   2019. 10. 01.

Egyedulallo alkotas, ahol ugy no vegig a feszultseg, hogy kozben fogalmunk sincs, hogy hova fut ki a sztori. Spacey szokas szerint fantasztikus, de itt vegre Laura Linney is megcsillant valamit a szineszi kepessegeibol. Egy eros 8.5es, mindenkinek ajanlom, aki szeret elgondolkodni filmnezes kozben es utan az ott latottakon.

harnas1207   2018. 12. 10.

Jó film, Kevin Spacey pedig karakteres és jó színész. A csavar egy idő után kitalálható, de ez semmit se von le az élvezhetőségéből. Ajánlom nagyon!

hsanya182   2017. 01. 15.

Remek a film mondanivalója és a cselekmény kibontakozása. Már a film elejefele lehet sejteni hogy nem egy egyszerű végkifejlete lehet majd számítani, az arcokon látszott hogy teljesen más jár a fejekben, mint amit mi gondolnánk elsőre...

A jelenetet, mikor Gale Austin belvárosában iszik, nagyrészt improvizálták. A legtöbb, a jelenetben látható ember nem is volt statiszta.

(kázsé)

Mikor a texasi tüntetés jelenetet forgatták, átmenetileg meg kellett szakítani a forgatást, mert valódi tüntetők bukkantak fel.

(kázsé)

Nicole Kidman volt az eredeti választás Bitsey szerepére.

(kázsé)

Matt Craven maga vezetett az üldözési jelenetben.

(kázsé)

Kevin Spacey csak a harmadik választás volt David Gale szerepére. Az első kettő Jack Nicholson és George Clooney voltak.