David Gale élete

The Life of David Gale

2021.11.01 Milan391349

Zseniális történet.

2021.09.03 Dorkateo

A megdöbbentő végkifejlet gondolkodásra késztet mindenkit. Amerika precedens alapú törvénykezést folytat, Hollywood pedig precedenst mutatott arra, hogyan lehet érzékletesen bemutatni egy fontos társadalmi témát.

2018.12.15 mamiéstöti2

A maga nemében egyedülálló alkotás. Sokan azonban nem kedvelik, mert túl bonyolultnak tartják. Érdemes megnézni.

2019.02.17 indingo

Nem rossz a története, bár eléggé hihetetlen amit az ügy kapcsán végig vittek. Kevin Spacey sosem kedveltem, itt sem bírtam és milyen érdekes, hogy a történetben levő karaktert is erőszakoskodással vádolják (na jó meg egy gyilkossággal).

2019.10.01 ZeroHero

Egyedulallo alkotas, ahol ugy no vegig a feszultseg, hogy kozben fogalmunk sincs, hogy hova fut ki a sztori. Spacey szokas szerint fantasztikus, de itt vegre Laura Linney is megcsillant valamit a szineszi kepessegeibol. Egy eros 8.5es, mindenkinek ajanlom, aki szeret elgondolkodni filmnezes kozben es utan az ott latottakon.

2018.12.10 harnas1207

Jó film, Kevin Spacey pedig karakteres és jó színész. A csavar egy idő után kitalálható, de ez semmit se von le az élvezhetőségéből. Ajánlom nagyon!

2017.01.15 hsanya182

Remek a film mondanivalója és a cselekmény kibontakozása. Már a film elejefele lehet sejteni hogy nem egy egyszerű végkifejlete lehet majd számítani, az arcokon látszott hogy teljesen más jár a fejekben, mint amit mi gondolnánk elsőre...

2016.12.29 Gigi

Ez volt az a film, ami megszerettette velem Spaceyt, és ez volt az a film, ami után azt gondoltam, hogy világosabbra kellene festeni Winslet szemöldökét. És ez a gondolat az évek alatt mit sem változott :) Izgis film, egyetemi tanárt alakít, akit elí... Több

2018.03.31 Zsceeeka

Nagyon tetszett a film, az izgalmas történet, de a remek színészek miatt is (egytől egyig). "Sajnos" a vége felé kezdett leesni a tantusz, így a nagy csattanó elmaradt, de kétségkívül van benne. Izgalmas, ajánlom.

2015.05.25 zsanett0820

Hogy tömören, egy szóban összefoglaljam, hogy mit éreztem, mit gondoltam a film megnézése után: zseniális! A téma nem hétköznapi. Bár sejtettem, hogy lesznek benne csavarok, azért mégis meglepő volt, ahogy az egész ügy kibontakozott. A film mondanivalója igencsak elgondolkodtató, nagyon értékes alkotásnak találom emiatt is.

2016.11.25 Borga

Fantasztikus film, nagyon komoly mondanivalóval, amely felnyitja az ember szemét, hogy nem mindig az az igazság, amely elsőre a valóságnak tűnik. Kevin Spacey és Kate Winslet is tündökölt a szerepben.

2021.09.30 Gauss

Különleges, fordulatos, nagyszerű

Egy nagyszerű film kitűnő színészekkel és egy nem hétköznapi történettel. Zseniális. Abból is látszik, hogy mennyire jól megalkotott filmről van szó – és ez a nagyszerű benne –, hogy azoknak is tetszik, akik egyetértenek a halálbüntetéssel, illetve azoknak is, akik nem. Minden jó ízlésű filmrajongónak, akinek véletlenül kimaradt ez a film, csak ajánlani tudom.

2018.07.23 Kis Anna Kinga

Jó film valóban. Ha már itt akasztgatunk, tény, hogy mocskos, életre nem méltó emberek, akik ilyet tesznek. Ám ha az én igazam, szeretteim és bosszúmról lenne szó, nem hiszem, hogy a törvényességen gondolkoznék. Nekem ilyen esetben mindegy volna, hog... Több

2018.11.09 Deniel

Huha nem semmi film! Ha akarsz egy igazi, dögunalmas, semmitmondó, álmosító filmet látni, akkor mindenképpen nézd meg! Igazán a műfaját sem tudtam eldönteni, de sokan azt írják, hogy nagyon jó film, bár Én nem jöttem rá, hogy mitől :D