David Gale élete

The Life of David Gale

2017.03.24 georgri

Vajon van-e joga az embereknek halálbüntetésre ítélni egy másik emberi lényt, még akkor is, ha az gyilkosságot követett el? Ezt a kérdést állítja a középpontba ez a film, amely jócskán tartogat meglepetést a nézője számára.

2017.05.25 Zoer8993

A címe alapján bele se akartam vágni de örülök, hogy mégis megtettem mivel Kevin Spacey remek színész és ez itt nagyon is megmutatkozott. Ügyesen hozta a figurát, teljesen magával rántott a film története.

2016.09.22 kecsaa

Ez az a film, amit mindenkinek látnia kellene, zseniális, nagyon fontos mondanivalóval, remekül kivitelezve. Kevin Spacey, mint főszereplő, kiemelkedően jó színészi alakítást nyújtott.

2014.11.10 tamas84

Kicsit vontatott volt számomra a történet, csinálhatták volna kicsit izgalmasabbra is, mert az alapsztori szerintem eléggé jó volt. Szintén nagy kérdés nekem, hogy ilyen nagy témákat, mint a halálbüntetés, érdemes-e felvetni ilyen típusú filmekben, h... Több

2017.01.10 Wolowitz

Na erre lehet mondani, hogy pofás alkotás.Ilyet összehozni valami eszméletlen. Nekem legalábbis nagyon tetszett és bármikor újra tudnám nézni ebben biztos vagyok. Épp eléggé látványos és izgalommal teli. Nekem nagyon bejött.

2015.08.16 Corazon.Donq

A speciális effektek ebben a filmben is nagyon jók, vagyis a látványvilága igazán jó. Zene tökéletes és a színészek is nagyon szépen hozzák a tőlük elvárt karaktereket. Nem kellett csalódjak

2018.11.30 Balhé17

Szerintem ez a film nagyon jól bemutatja miért is nem lehet igazságot tenni a halálbüntetéspártiak és ellenzők között. Nincs igazság.

2017.10.10 M4T

Jó kis film, eléggé érdekes témákat vet fel. Mondjuk inkább a drámai vonalon mozog és nem annyira izgalmas krimi, de ha az ember így nézi, akkor egész értékelhető. A színészek jók és a történet is, szóval számomra eléggé a többször megnézős film kategóriájába esik.

2020.07.15 SárgaFésű

Gyenge

Sz.tem szürreálisak az olyan jelenet, hogy pár órás beszélgetés után az ember ennyire átadva higyjen más igazából. Sz.tem szürreális az, hogy egy ember egy este alatt rájön dolgokra ("főhősnő") és megérti más emberek viselkedését és karakterét mélyen. Sz.tem szürreális az, hogy egy filantróp filozófiatanár lelkileg meggyötörjön egy embertársát, eszközként használva a saját céljaiért, hiába a cél nemesnek tűnik. És őszintén szólva -logikusan- nem is értem a filmben ezt a részt (ami lényegében maga a film) hogy minek kellett ebbe a riporternőt belevonni? Ha az a cél, hogy a saját halálom által segítsek a halálraítélt elítélteknek, példát statuálva a helytelen döntési mechanizmusokra vonatkozóan, nem értem miért kell citálni egy riporternőt emiatt? Miért kell az ő vállára helyezni az életem megmentésének a stresszes terhét? Miért nem elég a halálos kivégzés után egyszerűen elküldeni egy újságnak a felvételt? A nagyobb publicitás miatt? Hihetetlennek tűnik nekem, hogy egy olyan döntő bizonyíték, mint a kazetta, amúgy nem lenne elegendő. Sz.tem Kevin Spacey pocsékul játsza a filozófiatanárt. Ez nem az ő szerepe. Néha az volt az érzésem, hogy a riporternő karaktere olyan, mint egy 16 éves gimis lány lenne. (pl. "Ez az én riportom, nem a tiéd" szintű gondolatmenetek) Gyanítom ez a forgatókönys sara. A film végi csavartól eltekintve sz.tem ez egy Gyenge film.