Játssz egy 80 cm képátlójú Hyundai okostvéért! Login

Élve eltemetve (2010)

Buried

Ildikó Bacskai   2021. 08. 20.

Ez egy igazi lelki terror, nagyon jól lehetett tudni, mennyire nyomasztó lesz az egész, hát az is volt. Elképesztően kínzó a film hangulata, a magasra tolt feszültség végig zaklatja az embert, szóval ha éppen jót tenne, ha valami felbolygatná a lelki nyugalmadat, akkor a tökéletes film ez is lehet hozzá.

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

Ryan Reynolds nagy kedvencem, részint ebben a filmben nyújtott alakítása miatt, mert maga a sztori elég gyenge, de elfogadhatóra feltornászta.

Sabnock Sanatory   2020. 07. 13.

Nehéz műfaj,és nem is sikerült túl jól.Reynolds hozta a kötelezőt,de semmi több.Hamar enged a feszültség,nincs hová felpörögni.Egyszer nézős mozi.

Mavil   2016. 06. 10.

Az tetszett elsősorban, hogy a film annak ellenére, hogy egyetlen egy helyszínen, egy koporsóban játszódik, nem vált lapossá, unalmassá, végig fenn tudta tartani a figyelmemet, feszültséget, kíváncsiságomat.

Edii   2015. 04. 23.

Értékelhető dolgot nem tudnék írni róla, mert telefonálgatásokon és koporsóban fekvésen kívül semmi más nem történt. Teljesen agyonütötte az egészet az az irgalmatlan sok baki, amit megengedtek maguknak. A kedvencem az volt, hogy fordítva fogta a mobilt telefonálás közben...

elekm90   2020. 03. 23.

Bravúros, hogy egy ennyire minimalista thrillert megcsináltak, Ryan Reynolds is jó benne, másképp nem is működne, mivel ő az egyetlen szereplő, aki látunk. Ennek ellenére engem néha kicsit untatott, nem tudta végig fenntartani az érdeklődésem, mint pl. a hasonló koncepcióval készült "Locke" vagy "A bűnös". 6/10

Olivér Rózsa   2017. 07. 06.

Másfél órás film úgy hogy végig egy szereplő van és végig egy helyszínen, és nem unalmas. A végén nagyon lehet izgulni hogy vajon sikerül e neki. 5/5.

Ryan Reynolds kapott egy 15 oldalas levelet Rodrigo Cortés rendezőtől a forgatás megkezdése előtt, amelyben azt ecsetelte, hogy miért kell elkészítenie ezt a filmet.

A forgatás időrendi sorrendben történt.

(ps)

A filmben egyedül Ryan Reynoldsot látjuk mint húsvér színészt. A többiek csupán telefonon hallhatók. Ezzel az Élve eltemetve (2010) minden idők egyik legminimalistább filmje.

(ps)

Ryan Reynolds a forgatás alatt egyre klausztrofóbiásabb lett, főleg azért is, mert egyre kevesebb helye volt a koporsóban a beszóródó homok miatt.

(ps)

Ryan Reynolds volt az első és egyetlen, akit meghallgattak Paul Conroy szerepére.