Palackposta

Flaskepost fra P
Jakob Ulrik Lohmann
Hans Petter Moland
Pål Sverre Valheim Hagen

A Palackposta című thrillerben a Q-ügyosztály újabb feladatot kap. 2009-ben Skócia partjaira sodródott egy palackba zárt üzenet, amit vérrel írtak és egy testvérpár segítségkérését tartalmazza. A nyomozás során a helyi rendőrök kiderítik, hogy 1996-ban Dániában dobták vízbe a palackot, így… Több

Forgatókönyvíró: Nikolaj Arcel, Mikkel Nørgaard
Ország: Németország, Svédország, Dánia, Norvégia
Premier (HU): 2016.08.25.

2020.12.19 Interfectorem Sabnock

A sorozat (Q-ügyosztály) talán legkeményebb, legerőszakosabb, legpörgősebb, legsötétebb része, amit szintén imádok. Fantasztikusak az akciójelenetek, a párbeszédek, és maga a sztori is lenyűgöző. Egyszóval más, mint az amerikai társaik. Sokkal, de sokkal jobb.

2016.07.27 Bogi87

A Q-ügyosztály eddig megfilmesített történetei egytől egyig kiválóak. Nekem az eddigi 3 film közül a Palackposta tetszett a legjobban. Teljesen megával ragadott a történet, pattanásig feszült film, ami az egész játékidő alatt izgalomban tartja a néző... Több

2018.01.19 mamiéstöti2

A trilógia legjobb része szerintem, egyébként is a skandináv krimik és thrillerek kedvelője vagyok, de ez kitűnik azok közül is.

2017.04.11 indingo

A könyvhöz képest sajnos nagyon leegyszerűsített, persze így is van egy bája filmnek. Már amiatt is másnak tűnik, mert nem amerikai, más a film gondolkodása vonalvezetése.

2017.03.31 dulkap

Hát úgy fest, hogy az utolsó Q-ügyosztály filmemet láttam. Mindhárom részt megnéztem és egyik sem tetszett, így sok indok nincs rá, hogy egy következővel is próbálkozzak. Sokan szidják az amerikai filmeket, hogy abban mindenki hülye, még a rendőrök ... Több

A film összbevétele 9 651 271 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 20 513 787 forintot termelt. A hazai mozik összesen 14 852 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

2018 januárjában kezdték el forgatni a negyedik Q-ügyosztályos filmet! Ami ha minden igaz 2018 októberében már a mozikban láthatunk!Szerző: respect the movies

Sorrendben már a harmadik Q-ügyosztályos film volt a Palackposta!Szerző: respect the movies

Az első Q-ügyosztàly ügy, melynek rendezője Hans Petter Moland volt.Szerző: Bogi87

A film Jussi Henry Olsen azonos cìmű krimi bestsellerèn alapszik.Szerző: Bogi87

(2016. 08. 31.)
Te hiszel Istenben?
A film középpontjában nem a sokat ismételt közhely áll, hogy a vallási fanatizmus öl, butít és nyomorba dönt, hanem hogy a vallásos és a nem vallásos emberek előítéleteinek súlyos következményei lehetnek. Több

(2019. 03. 14.)
Lehet valakinek monoton, komor és néhol lassú a Q Ügyosztály történeteit feldolgozó filmek világa és meg is tudom érteni, hogy nem való ez mindenkinek, viszont tagadhatatlan tény, hogy a maguk műfajában igazi mesterművek, komoly mondanivalóval, nagyszerű karakterekkel és egyre jobban teljesítő színészekkel. Több

Értékelés: 7.2/10
(2016. 08. 25.)
Ha a negatívumokból csak egyet is rendbe tettek volna, akkor ez a film valóban megkoronázta volna a trilógiát, így azonban nem tud feljebb lépni a Fácángyilkosoktól. Önálló produkcióként ettől még a műfaj rajongóinak kötelező darab és a hollywoodi tempóhoz szokott közönségnek sem okoz majd csalódást – de aki csak most ismerkedik a skandináv stílus... Több

Értékelés: 6.5/10
(2016. 08. 31.)
A Nyomtalanul és a Fácángyilkosok után újra akcióban a Q-ügyosztály. 65/100 Több

Értékelés: 8.5/10
(2016. 07. 10.)
Akiknek tetszett az első két felvonás, azok mindenképp tegyenek ezzel is egy próbát, és azoknak is ajánlatos, akik kissé unták az előző filmeket. 8.5/10 Több