Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Palackposta (2016)

Flaskepost fra P

Sabnock Sanatory   2020. 12. 19.

A sorozat (Q-ügyosztály) talán legkeményebb, legerőszakosabb, legpörgősebb, legsötétebb része, amit szintén imádok. Fantasztikusak az akciójelenetek, a párbeszédek, és maga a sztori is lenyűgöző. Egyszóval más, mint az amerikai társaik. Sokkal, de sokkal jobb.

Bogi87   2016. 07. 27.

A Q-ügyosztály eddig megfilmesített történetei egytől egyig kiválóak. Nekem az eddigi 3 film közül a Palackposta tetszett a legjobban. Teljesen megával ragadott a történet, pattanásig feszült film, ami az egész játékidő alatt izgalomban tartja a néző... több»

mamiéstöti2   2018. 01. 19.

A trilógia legjobb része szerintem, egyébként is a skandináv krimik és thrillerek kedvelője vagyok, de ez kitűnik azok közül is.

indingo   2017. 04. 11.

A könyvhöz képest sajnos nagyon leegyszerűsített, persze így is van egy bája filmnek. Már amiatt is másnak tűnik, mert nem amerikai, más a film gondolkodása vonalvezetése.

dulkap   2017. 03. 31.

Hát úgy fest, hogy az utolsó Q-ügyosztály filmemet láttam. Mindhárom részt megnéztem és egyik sem tetszett, így sok indok nincs rá, hogy egy következővel is próbálkozzak. Sokan szidják az amerikai filmeket, hogy abban mindenki hülye, még a rendőrök ... több»

HercegPeter   2018. 05. 16.

Nagy kedvencem ez a sorozat, csakúgy mint a többi skandináv film. Ebben most kicsit túlzásnak éreztem, hogy pont akkor került elő a levél mikor a két gyereket elrabolták, de persze a történetnek csak így volt értelme. A zene és a képek is nagyon jók.... több»

Thibo84   2019. 05. 21.

Visszatér az első rész színvonalához, bár ott még nem olvastam a könyvet, így izgultam a végkifejlet miatt. De itt már elolvastam a könyvet és az izgalom elmaradt, attól még élveztem a filmet. Azért sajnálom, hogy a könyvben levő mellékszálakat teljesen elhanyagolták, már a második részben is.

Jakob Ulrik Lohmann
Hans Petter Moland
Pål Sverre Valheim Hagen

A film összbevétele 9 651 271 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 20 513 787 forintot termelt. A hazai mozik összesen 14 852 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

2018 januárjában kezdték el forgatni a negyedik Q-ügyosztályos filmet! Ami ha minden igaz 2018 októberében már a mozikban láthatunk!

(respect the movies)

Sorrendben már a harmadik Q-ügyosztályos film volt a Palackposta!

(respect the movies)

Az első Q-ügyosztàly ügy, melynek rendezője Hans Petter Moland volt.

A film Jussi Henry Olsen azonos cìmű krimi bestsellerèn alapszik.

Eredetileg ùgy volt, hogy Nikolaj Arcel rendezi majd a filmet, àm ő amerikai munkàja miatt nem tudta elvàllalni a felkèrèst.

A filmben két gyermek tragikus eltűnésének szomorú története kerül feldolgozásra. A gyermekek a Jehova Tanúi néven ismert felekezet tagjai, akiket a valóságban is sok atrocitás ér a vallásuk miatt.

(ps)

2010 óta ez a legerősebb hétvégi rajtot produkáló dán film. Az első hétvégén összesen 154,215 jegyet váltottak a filmre.

(ps)

Még a film forgatásának megkezdése előtt 15 ország megvásárolta a forgalmazási jogokat.

(ps)

Akiknek tetszett az első két felvonás, azok mindenképp tegyenek ezzel is egy próbát, és azoknak is ajánlatos, akik kissé unták az előző filmeket. 8.5/10 több»

A Palackpostát végig lehet úgy is nézni, hogy nem veszünk tudomást a lelki finomhangolásokról, hiszen a játékidő kis részét foglalják el. Csak nem érdemes, hiszen ezek teszik igazán izgalmas és egyedi filmmé. 9/10 több»

Ha a negatívumokból csak egyet is rendbe tettek volna, akkor ez a film valóban megkoronázta volna a trilógiát, így azonban nem tud feljebb lépni a Fácángyilkosoktól. Önálló produkcióként ettől még a műfaj rajongóinak kötelező darab és a hollywoodi tempóhoz szokott közönségnek sem okoz majd csalódást – de aki csak most ismerkedik a skandináv stílussal (vagy éppen a Q-ügyosztállyal) az nem biztos, hogy szerelembe fog esni… Értékelés: 72/100 több»