Kihülve

Frozen

2023.09.02 Harper

Nagyon izgalmas, néhol sokkoló

Bár a Kihülve rendezője, Adam Green korábban inkább mint vágó vagy forgatókönyvíró bukkant fel a filmiparban, és kevéske rendezése is inkább a B kategóriához sorolandó, ám ezúttal szerintem egy jó filmet készített. A Frozen horror műfaji besorolással jelent meg 2010-ben, és több jelenetében rá is szolgált erre a kategóriára. Az alapsztori elgondolkodtató: három fiatal egy sífelvonón reked, mert a pálya bezár, és őket a teljes hétvégére „ott felejtik” a magasban. Ha most eltekintünk attól, hogy ez önmagában lehetséges-e (mármint hogy vannak e olyan sífelvonók, melyeket pénteken totálisan magára hagynak, és csak hétfőn nyitnak ki újra), akkor az alaphelyzet valóban érdekes. Hogyan tudnál „kimászni” ebből a helyzetből? Bevallom, én is sokat agyaltam ezen. Valószínűleg, ha mobilon nem tudok segítséget hívni, mert nincs térerő, akkor lelógaszkodok, és leugrom. Itt tenném hozzá: ha hárman egymás alatt lógnának (legfelső kapaszkodna a felvonóba, a középső a legfelső lábába, és a legalsó a felette lévő lábszárát, bokáját fogná), akkor szerintem simán juthatnának 8-10 méter magasból is. Ez a verzió azonban nem jut eszükbe. (Mondjuk nem is biztos, hogy meg lehet csinálni, de egy próbát azért megérne.) A filmben egyikük leugrik, és szörnyű sorsra jut. A farkasos téma durva, és a film is több helyen sokkoló. Nekem tetszett a rendezés, jók a szereplők is, és izgalmas az egész. Értékelésem: 75%.

Nincs benne izgalom faktor!

Nagyon utálom a hideget! Az elemeknek félelmetesen kiszolgáltatott ember és a mindíg kérlelhetetlen természet összecsapására ezer meg ezer példát lehetne említeni mind az irodalom, mind a filmművészet terén is.... Irodalmi téren a kedvencem ebben a ... Teljes kritika

2023.09.01 Jocpappa

10/6

Fura, hogy az az Adam Green, aki a balta 1-4-et összehozta, ilyen épkézlábnak mondható filmet is rendezett. Összességében nem bántam meg, hogy megnéztem, de nem kihagyhatatlan.

2020.11.03 Di Canio

A tanulsága a filmnek, hogy telefon nélkül elindulni nem túl szerencsés. Nem lenne ez rossz film, csak egy baja van, hogy kiszámítható, kb. előre lehet tudni, mi fog történni, egyszerű mint egy faék, így nem is tud túllépni az átlagos filmeken.

2015.11.12 gihera81

Nincs buggyant kaszabolós gyilkos, nincsenek mutáns csúcsragadozó szörnyek, a Frozen mindössze a természetnek teszi ki szereplőit. Lassan csordogáló, feszült dráma inkább ez, mint valami más, ahol többek között van időnk arra is, hogy rendesen megismerjük a karaktereket.

2015.03.06 Norr91

Nekem nagyon tetszett ez a film, lehet azért is, mert hasonló témában nem igazán láttam még filmet. Lehet picit kiszámítható volt, de attól még izgalmas maradt a számomra.