Gaia

Egy természetvédelmi őr az erdő mélyén egy furcsa apa-fia párost talál, de amikor a házikót nem evilági lények támadják meg, kiderül, hogy az erdőt az apánál és a fiánál furcsább teremtmények is lakják.

(Filmbarbár)

Rendező: Jaco Bouwer
Forgatókönyvíró: Tertius Kapp
Ország: Dél-afrikai Köztársaság
Premier: 2021.06.18.
Carel Nel
Carel Nel

2022.07.08 Interfectorem Sabnock

A Föld meg fogja védeni magát, és mi fogunk elpusztulni.

Előre leszögezném, imádok mindent, ami misztikus, rejtélyes, természetfeletti és megfoghatatlan, na és megfogalmazhatatlan. Az öko-, vagy bio-horror már régen itt "él" közöttünk, csak zsánerileg most helyeztük el a palettán külön alcímmel. Mert most ... Teljes kritika

2021.06.28 zoltyah

Imdb-n olvastam az egyik kommentben, hogy ez a film egy bio-horror, és igaza is lett. A történet földanyáról szól, illetve az ember és a természet kapcsolatáról, összhangjáról, művészetéről, ami remekül lett megrendezve képsorokban. A film atmoszférá... Több

2021.06.30 Eastern79

Pszichedelikus testhorror

A Gaia nem is igazán ijesztegetni akar, hanem a különleges történet egyszerűen megkívánta a nem mindennapi látványt és a magával ragadó atmoszférát. Bizarr hangulatú, meglepő, nem mindennapi horror pszichedelikus elemekkel. Garantáltan emlékezni fogsz rá.

A film világpremierje a South by Southwesten volt 2021. március 16-án.Szerző: Archívum

Az amerikai premier 2021.06.18-án volt.Szerző: Archívum

(2022. 02. 18.)
A testhorror elemek elég bizarr képsorokat tartogatnak a film utolsó harmadára, de összességében engem hidegen hagyott a végeredmény. Több

(2021. 09. 22.)
Megtekintés: Habár maga a Gaia-elmélet egy szép gondolat, a mozi, amelyet a görög Istennő nevével kapcsolatos teóriára épített név címével láttak el, valójában végtelenül pesszimista, amennyiben az egyén szemszögéből nézzük. Több