Mesék a hullaházból

Mesék a hullaházból

The Mortuary Collection

Egy idős halottkém a világ egyik legfurcsaább és legfélelmetesebb ravatalozójában dolgozik. Rövidesen egy fiatal lány érkezik, aki feletébb nagy érdeklődést tanúsít a hely iránt, a férfi pedig elmesél neki néhány igazán félelmetes… Több

Rendező: Ryan Spindell
Forgatókönyvíró: Ryan Spindell
Premier: 2019.09.21. | Telekom TVGO (2021.05.06.)

KULCSSZAVAK

2023.11.10 Török389133

A jó vélemények alapján jobbra számítottam. Nem volt rossz, főleg a vége, de voltak benne unalmas részek is.

2021.05.11 Eastern79

Zseniális borzongás

Igazi, hamisítatlan old school horrort tett le az asztalra Ryan Spindell. Biztos kézzel foglalja keretbe a rövid történeteket, amelyeket zseniálisan összeköt mindig egy szereplő az előző sztoriból, hogy a végére olyan meglepetésben legyen részünk, hogy a szánk is tátva marad. A színészek egytől-egyig odatették magukat, a látvány magáért beszél, és az egésznek olyan hangulata van, mintha Lovecraft, Tim Burton és Guillermo del Toro Alexandre Ajával együtt találta volna ki az egészet. Meghökkentő, véres, szürreális, undorító, felkavaró, morbid... és még sorolhatnám a jelzőket. Igen, ez mind belefér, és mégsem sok, sőt... Ahogy követik egymást a történetek, úgy lesznek egyre merészebbek, vadabbak, kegyetlenebbek és véresebbek, azonban végig megtartja a meseszerű hangulatát, amit csak fokoz a film a filmben effektus, amit többször is alkalmaznak. Piszkosul jól kitalált, stílusos, szórakoztató és véres móka, kizárólag felnőtteknek.

2021.01.05 János Antal

Hűha

Mert tényleg hűha... Nem hallottam a filmről eddig, csak egyszerűen belekezdtem, és teljesen magával ragadott. Azt hiszem, minden benne volt, amit én a horrorfilmekben szeretek. Nagyon jól építkezik, három (vagyis igazából négy) sztorit mesél el, kezdve a kerettörténettel, aztán egy rövidebb, lazább felvezetés, majd szépen durvulnak és hosszabbodnak a "mesék". Mindegyikben van csavar, kellően félelmetes, néhol meghökkentő, és amikor már azt hiszem, hogy na jó, ez azért kicsit kiszámítható volt, akkor szépen képen töröl a sztori, hogy bizony nem... Az utóbbi évek legjobb horrorja számomra, ráadásnak egy kis nosztalgikus "mesék a kriptából hangulattal" megspékelve. A műfaj kedvelőinek mindenképp ajánlom.

2021.05.21 Emmersson

Mesék a kriptából újratöltve

Kellett már egy ilyen film. Jó történetek voltak, a keret is korrekt, bár picit kiszámítható. Viszont ez horror-sztori, nem csavaros thriller. :) Felcsillant a szemem, amikor a remek maszk alatt is felismertem Kurgant (Clancy Brown) a Hegylakóból. ;) Felesleges is többet írnom, egy jó esti kikapcsolódás a nem feltétlenül infarktust kapni vágyó, klasszikus horror kedvelőinek. Talán a 104-es szoba című sorozathoz tudnám picit hasonlítani.

2021.12.05 BoBamburg

Igazán remek horrorantológia. Adott egy keretsztori, melyben a helyi halottasház creepy vezetője mesékkel szórakoztatja az oda betérő kishölgyet, illetve 4 hosszabb-rövidebb történet. Ötletes, változatos, laza és szórakoztató az elejétől a végéig.

A film összbevétele 34 265 dollár volt (imdb.com).

Az egyik szereplő, Tom Woodruff Jr. saját cége gyártotta többek között olyan sikerfilmek speciális maszkjait és trükkjeit, mint az Alien.Szerző: Eastern79

(2021. 01. 04.)
Én nagyon régen szórakoztam ilyen jól egy horrorfilmen. Teljesen be tudott szippantani a sztori és átragadt rám a hangulata is. Több