Az Álmosvölgy legendája

Az Álmosvölgy legendája

Sleepy Hollow
Johnny Depp

Az Álmosvölgy nevű kis szurdok varázslatos hely, tele kísértetjárta zugokkal és babonákkal. 1799-ben egy New York-i nyomozó érkezik a völgybe, hogy felderítse a faluban történt rejtélyes haláleseteket. Crane detektív csak a tudományos eszközökben hisz, így kétkedve fogadja a helyiek… Több

Rendező: Tim Burton
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Németország
Premier (HU): 2000.03.30.

2022.11.04 Erik Csok

Nagyon-nagyon jó film. Én nem mondanám horrornak, inkább egy misztikus film, abból viszont az egyik legjobb. A hangulata szintén nagyon jó, és ez a környezet is nagyon illik ide. Mindig is akartam látni egy ilyen filmet, ami egy kis völgyben játszódi... Több

2019.03.09 Puncs

Egyszerre szórakoztató és félelmetes. Nem az a tipikus darabolós horror. Engem a képi világa fogott meg leginkább. Olyan sötét, rémisztő, misztikus és gótikus. Tipikus Tim Burton film. A forgatókönyv jól meg van írva. Ütős kísértet história, de siker... Több

2022.03.03 JRD

Deppre szabva...

Egy remek szórakozást ígérő film, mely - nem is csodálkozunk - hozza a Deppre jellemző baljós hangulatú, karikíros szerepet. (Depptől megszokhattuk, hogy nem vállal átlagos, egysíkú szerepeket, és pontosan ezért szeretjük!) A történet a címével ellentétben egyáltalán nem álmos, sőt. Vértenger nélkül is lehet parázni, igaz, nem oly mértékben. A mellékszereplők kiválasztását sem bízták a véletlenre. Így aztán a fej nélküli lovas legendája egy érdekes történetté változott. Van benne csipetnyi humor, némi gyomorforgató pillanat, boszorkányság, intrika és egy kissé mamlasz, néha nőies sikolyban kitörő főszereplő. Nem a legjobb film, de szórakoztató, és akár többször is meg lehet nézni. Szóval, filmre fel, és jó szórakozást!

2017.07.18 Deku

Tim Burton és Johnny Depp, két olyan név mely együtt alkotja a tökéletes filmet. Sötétebb komor hangvételű a film ami nagyon jól ment Depp hiteles alakításához.

2021.03.11 jakedave

Oké!

A látványvilága tényleg elképesztő, a sztori is érdekes, a színészek is rendben vannak... röviden: teljesen korrekt film. Kvízkérdés lehet: melyik filmben szerepelt egyszerre Albus Dumbledore, Vernon Dursley, Rita Vitrol és Gellert Grindelwald?

Katrina Van Tassel szerepét felajánlották Winona Rydernek is, végül a színésznő nem fogadta el a felkérést.Szerző: Márton

Christopher Walkent a filmben nyújtott alakításáért jelölték az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.Szerző: mamiéstöti2

A film befejezését megelőző részben a ruha, melyet Katrina Anne Van Tassel hord, szinte pontosan ugyanúgy néz ki, mint Michael Keatoné a Beetle Juice (1988) c. filmben. Mindez talán nem is véletlen, hiszen azt a filmet is Tim Burton rendezte. Szerző: Bogi87

Érdekesség, hogy a fej nélküli lovast megformáló Christopher Walken egyik korábbi filmszerepében (A holtsáv), ahol a tanár karakterét formálta meg, a The Legend of Sleepy Hollow-ból tart felolvasást osztálya számára. Szerző: Bogi87

(2018. 03. 01.)
Szívesen ajánlom annak, aki valamilyen okból kifolyólag még nem látta, viszont bizalmat fektetett Tim Burtonba, illetve annak is, aki felelevenítené a régi, kedves emlékeit róla: most is pont ugyanúgy fog tetszeni. Több