Az Álmosvölgy legendája (1999)

Sleepy Hollow

jakedave   2021. 03. 11.

Oké!

A látványvilága tényleg elképesztő, a sztori is érdekes, a színészek is rendben vannak... röviden: teljesen korrekt film. Kvízkérdés lehet: melyik filmben szerepelt egyszerre Albus Dumbledore, Vernon Dursley, Rita Vitrol és Gellert Grindelwald?

Puncs   2019. 03. 09.

Egyszerre szórakoztató és félelmetes. Nem az a tipikus darabolós horror. Engem a képi világa fogott meg leginkább. Olyan sötét, rémisztő, misztikus és gótikus. Tipikus Tim Burton film. A forgatókönyv jól meg van írva. Ütős kísértet história, de siker... több»

Deku   2017. 07. 18.

Tim Burton és Johnny Depp, két olyan név mely együtt alkotja a tökéletes filmet. Sötétebb komor hangvételű a film ami nagyon jól ment Depp hiteles alakításához.

dailyfilmsan   2020. 05. 12.

A krimi világ történeteinek egyik szimbolikus és misztikus alkotása ez a film. A hangulata és a látványvilága egyedi. Ez teszi olyan megkapóvá és élvezetessé is.

Berto49   2017. 09. 04.

Én voltam a hibás! Már régen megfogadtam, hogy nálam nincs helye a képernyőn egy Tim Burton rendezte filmnek. Most mégis rászántam magam, de meg is bántam. A rendező kedvenc színésze, J. Depp lassan-lassan biodíszleté válik, egy furnérlemezből kifűré... több»

ZeroHero   2019. 09. 27.

Egeszen egyedi latvanyvilagu es hangulatu film. Egyszerre szorakoztato es nyomaszto, otletes es gagyi, komor es komolytalan... J. Depp es T. Burton cooperacioja mindenkepp dicseretes, a film a maga koranak egyik meghatarozo alkotasa.

TomÁcs   2016. 05. 06.

Érdekes film, maga a története is tetszetős, de engem a hangulata és a képi világa ragadott magával. Gyönyörű.

Johnny Depp

Katrina Van Tassel szerepét felajánlották Winona Rydernek is, végül a színésznő nem fogadta el a felkérést.

(Márton)

Christopher Walkent a filmben nyújtott alakításáért jelölték az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

A film befejezését megelőző részben a ruha, melyet Katrina Anne Van Tassel hord, szinte pontosan ugyanúgy néz ki, mint Michael Keatoné a Beetle Juice (1988) c. filmben. Mindez talán nem is véletlen, hiszen azt a filmet is Tim Burton rendezte.

Érdekesség, hogy a fej nélküli lovast megformáló Christopher Walken egyik korábbi filmszerepében (A holtsáv), ahol a tanár karakterét formálta meg, a The Legend of Sleepy Hollow-ból tart felolvasást osztálya számára.

Marlon Brandot megkeresték, hogy vállalja el a hesseni fejnélküli lovas szerepét, de nemet mondott.

Katrina Van Tassel figuráját Winona Ryder is megkaphatta volna, ám ő nem vállalta el.

Liam Neeson, Brad Pitt és Daniel Day-Lewis is jelölt volt Ichabod Crane szerepére.

A film készítői és színészei úgy nyilatkoztak, hogy párhuzamot lehetne vonni Tim Burton feje és Sleepy Hollow városa között. Ha az utcákon sétáltak, mindig olyan érzés fogta el őket, mintha magának a rendezőnek a fejében gyalogolnának.

Ichabod Crane összesen hatszor ájul el.

A Christopher Walken által megformált karakter, Hessian Horseman csupán indulatszavakat mond a filmben a lovának.

Szívesen ajánlom annak, aki valamilyen okból kifolyólag még nem látta, viszont bizalmat fektetett Tim Burtonba, illetve annak is, aki felelevenítené a régi, kedves emlékeit róla: most is pont ugyanúgy fog tetszeni. több»