Az Álmosvölgy legendája (1999)

Sleepy Hollow

Johnny Depp

jakedave   2021. 03. 11.

Oké!

A látványvilága tényleg elképesztő, a sztori is érdekes, a színészek is rendben vannak... röviden: teljesen korrekt film. Kvízkérdés lehet: melyik filmben szerepelt egyszerre Albus Dumbledore, Vernon Dursley, Rita Vitrol és Gellert Grindelwald?

Puncs   2019. 03. 09.

Egyszerre szórakoztató és félelmetes. Nem az a tipikus darabolós horror. Engem a képi világa fogott meg leginkább. Olyan sötét, rémisztő, misztikus és gótikus. Tipikus Tim Burton film. A forgatókönyv jól meg van írva. Ütős kísértet história, de siker... több»

Deku   2017. 07. 18.

Tim Burton és Johnny Depp, két olyan név mely együtt alkotja a tökéletes filmet. Sötétebb komor hangvételű a film ami nagyon jól ment Depp hiteles alakításához.

Berto49   2017. 09. 04.

Én voltam a hibás! Már régen megfogadtam, hogy nálam nincs helye a képernyőn egy Tim Burton rendezte filmnek. Most mégis rászántam magam, de meg is bántam. A rendező kedvenc színésze, J. Depp lassan-lassan biodíszleté válik, egy furnérlemezből kifűré... több»

dailyfilmsan   2020. 05. 12.

A krimi világ történeteinek egyik szimbolikus és misztikus alkotása ez a film. A hangulata és a látványvilága egyedi. Ez teszi olyan megkapóvá és élvezetessé is.

ZeroHero   2019. 09. 27.

Egeszen egyedi latvanyvilagu es hangulatu film. Egyszerre szorakoztato es nyomaszto, otletes es gagyi, komor es komolytalan... J. Depp es T. Burton cooperacioja mindenkepp dicseretes, a film a maga koranak egyik meghatarozo alkotasa.

Norbert93   2019. 04. 06.

Érdekes film, érdekes rendező, és a még furább Johnny Depp. Különös, melankolikus hangulata van, ami néha valóban "álmosnak" is hat. A fejnélküli lovas és a kissé steampunkosan fura detektív különös kombót alkotnak. Megéri megnézni, de nálam nem alko... több»

Katrina Van Tassel szerepét felajánlották Winona Rydernek is, végül a színésznő nem fogadta el a felkérést.

(Márton)

Christopher Walkent a filmben nyújtott alakításáért jelölték az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

A film befejezését megelőző részben a ruha, melyet Katrina Anne Van Tassel hord, szinte pontosan ugyanúgy néz ki, mint Michael Keatoné a Beetle Juice (1988) c. filmben. Mindez talán nem is véletlen, hiszen azt a filmet is Tim Burton rendezte.

Érdekesség, hogy a fej nélküli lovast megformáló Christopher Walken egyik korábbi filmszerepében (A holtsáv), ahol a tanár karakterét formálta meg, a The Legend of Sleepy Hollow-ból tart felolvasást osztálya számára.

Marlon Brandot megkeresték, hogy vállalja el a hesseni fejnélküli lovas szerepét, de nemet mondott.

Szívesen ajánlom annak, aki valamilyen okból kifolyólag még nem látta, viszont bizalmat fektetett Tim Burtonba, illetve annak is, aki felelevenítené a régi, kedves emlékeit róla: most is pont ugyanúgy fog tetszeni. több»