Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Az Álmosvölgy legendája (1999)

Sleepy Hollow

Ildikó Bacskai   2020. 11. 03.

Hangulatos, látványos film, sejtelmes tájak, Nina kislányos alakítása. Nagyon sokszor láttam még a DVD másolgatós korszakban, szinte gyerek fejjel, de azóta is többször újranéztem.

Puncs   2019. 03. 09.

Egyszerre szórakoztató és félelmetes. Nem az a tipikus darabolós horror. Engem a képi világa fogott meg leginkább. Olyan sötét, rémisztő, misztikus és gótikus. Tipikus Tim Burton film. A forgatókönyv jól meg van írva. Ütős kísértet história, de siker... több»

Deku   2017. 07. 18.

Tim Burton és Johnny Depp, két olyan név mely együtt alkotja a tökéletes filmet. Sötétebb komor hangvételű a film ami nagyon jól ment Depp hiteles alakításához.

dailyfilmsan   2020. 05. 12.

A krimi világ történeteinek egyik szimbolikus és misztikus alkotása ez a film. A hangulata és a látványvilága egyedi. Ez teszi olyan megkapóvá és élvezetessé is.

Berto49   2017. 09. 04.

Én voltam a hibás! Már régen megfogadtam, hogy nálam nincs helye a képernyőn egy Tim Burton rendezte filmnek. Most mégis rászántam magam, de meg is bántam. A rendező kedvenc színésze, J. Depp lassan-lassan biodíszleté válik, egy furnérlemezből kifűré... több»

ZeroHero   2019. 09. 27.

Egeszen egyedi latvanyvilagu es hangulatu film. Egyszerre szorakoztato es nyomaszto, otletes es gagyi, komor es komolytalan... J. Depp es T. Burton cooperacioja mindenkepp dicseretes, a film a maga koranak egyik meghatarozo alkotasa.

TomÁcs   2016. 05. 06.

Érdekes film, maga a története is tetszetős, de engem a hangulata és a képi világa ragadott magával. Gyönyörű.

Johnny Depp

Katrina Van Tassel szerepét felajánlották Winona Ryder-nek is, végül a színésznő nem fogadta el a felkérést!

(Márton)

Christopher Walken a filmben nyújtott alakításáért jelölve volt az MTV Movie Award legjobb negatív hős díjára.

A film befejezését megelőző részben a ruha, melyet Katrina Anne Van Tassel hord szinte pontosan ugyanúgy néz ki, mint Michael Keaton-é a Beetle Juice (1988) c. filmben. Talàn mindez nem is véletlen, hiszen azt a filmet is Tim Burton rendezte.

Érdekesség, hogy a fej nélküli lovast megformàló Christopher Walken egyik koràbbi filmszerepében (A holtsàv), ahol a tanàr karakterét formàlta meg, a The Legend of Sleepy Hollow-ból tart felolvasàst osztàlya szàmàra.

Marlon Brandot megkeresték, hogy vàllalja el a hesseni fejnélküli lovas megformàlàsàt, de nemet mondott.

Katrina Van Tassel figuràjàt Winona Ryder megkaphatta volna, àm ő nem vàllalta el.

Liam Neeson, Brad Pitt és Daniel Day-Lewis is jelölt volt Ichabod Crane megformàlàsàra.

A film készítői és színészei úgy nyilatkoztak, hogy pàrhuzamot lehetne vonni Tim Burton feje és Sleepy Hollow vàrosa között. Ha az utcàkon sétàltak mindig olyan érzés fogta el őket, mintha magànak a rendezőnek a fejében gyalogolnànak.

Ichabod Crane összesen 6x àjul el.

Tim Burton rendező munkàjàt a hàttérből segítette.

Szívesen ajánlom annak, aki valamilyen okból kifolyólag még nem látta, viszont bizalmat fektetett Tim Burton-be, illetve annak is, aki felelevenítené a régi, kedves emlékeit róla: most is pont ugyanúgy fog tetszeni! 8/10 több»