Sorvadj el! (1996)

Thinner

uniterra   2021. 06. 21.

Ez a jobbfajta King írások egyike. Burke jól játszott, szerintem vitte a hátán a filmet, a többi színész elég semmitmondó. Kinget átlagos ponyvaregény írónak tartom, néha elő tudott rukkolni valami jobbal, de ettől még sehol sem briliáns.

Sabnock Sanatory   2018. 08. 22.

Mindig féltem azt a rendezőt, aki S.K. regényt filmesít meg...milyen lesz? Nos Tom Holland, nem nagy költségvetésből varázsolt egy kis gyöngyszemet nekünk. A színészek nem az elitbe tartoznak, de azért próbálnak kihozni mindent magukból... Kellemes m... több»

Deku   2017. 12. 10.

Ha választanom kéne egy téli estén, hogy mit nézek meg ismétlésként akkor ez lenne az. Ez a film kettő az egyben mivel egyszerre izgalmas és szórakoztató.

dailyfilmsan   2020. 12. 15.

Nem egy megszokott történet, de elég érdekes. Pszichikailag hat a nézőjére a film, és elég hajmeresztő, azért fellelhetőek King keze nyomának jelei. Amúgy a történeten kívül más nagyon nem ragadott meg. Átlagosnak hatott a film, szerintem azért a színészi játékból többet is ki lehetett volna hozni.

GedyPapa   2017. 03. 07.

Stephen King filmjeiben csak a 2 végletet ismeri, vagy nagyon jó lesz, vagy irtó gyenge. Számomra ez a gyönge kategóriába tartozik. Próbálkozik és kapaszkodik, hogy jó legyen, de a félelmetes részek röhejessé válnak, így az egész hiteltelen..

harnas1207   2018. 12. 10.

A Ragyogás után szerintem a második legismertebb Stephen King film. Még ha sokan nem is tudják, hogy ez az. Azonban nem a legjobb adaptáció. Egyszer nézhető, de mai szemmel mág nem egy túl izgalmas mozi.

Gyorvik   2018. 06. 11.

Sajnos a kritikus hozzászólóval értek egyet. A történet alapfelállása jó, de rengetegszer kicsúszik a nyomasztó-félelmetes dimenzióból és átcsap nevetségessé. Úgy vélem, hogy a főszereplő igen komikus néha. Ja és nem igazán tudják az amerikai kontinensen, milyenek is a cigányok valójában.

Tom Hollandnak 6 évébe telt elkészítenie a filmet, mert többek között olyan tényezők hátráltatták, mint a producerek, akik attól féltek, hogy a közönség összefüggésbe fogja hozni a főszereplőt az AIDS-cel.

Robert John Burke 9 kilót fogyott a szerep kedvéért.

A rendező nem volt boldog a producerek döntésétől, miszerint meg kell változtatni a film végét, mert a tesztközönség utálta az eredetit.

A Sorvadj el! ellentmondásos King-adaptáció. Maga korának kritikái eszméletlenül lehúzták, a rajongók mégis a jobb adaptációk között tartják számon: egyszerűen mert végtelenül szórakoztató darab. több»