Videók

Olaszországban járunk. A csinos Lindának az az érzése, hogy testvére halála nem a véletlen műve volt. Enzo Avolfi felügyelőhöz fordul kételyével, aki ugyan tele kétellyel, de utánajár a dolgoknak és számos furcsaságot talál az esettel kapcsolatban. Mindketten hamarosan egy sorozatgyilkos elől… Több

Ország: Olaszország
Premier: 2009.06.25.

2015.12.16 Pumpu

Talán ez a rendező, Dario Argento leggyengébb filmje. Mintha nem is volna jelen az egészben, mintha nem tudná, kinek mi a feladata az egyes jelentekben. Emiatt a film egyáltalán nem élvezhető. Kapkodás és összeszedetlenség jellemzi.

2015.10.27 Gríz

A film ugyan meg sem közelíti a regény eredetijét, ám viszonylag kellemes feldolgozás sikeredett belőle. A színészek is jók, a rendezési malőrök sem hagynak kivetnivalót maguk után, azonban egy kicsit egysíkúra és monotonra sikerült a film. Nem hozott annyira lázba, mint vártam.

A film címe utalás egy olasz filmes műfajra (giallo), amit maga Dario Argento tett világszinten ismerté. Szerző: dulkap

Vincent Gallo is szerepelt volna a filmben, de visszautasította a szerepet, amikor megtudta, hogy a volt menyasszonya Asia Argento alakítja a főszerepet. Az egészben az az ironikus, hogy később a színésznő terhessége miatt visszalépett a szereptől és utána kapta azt meg Emmanuelle Seigner. Szerző: dulkap

Adrien Brody, Byron Diedra álnév alatt szerepelt a filmben, ami az eredeti nevének anagrammája. Szerző: dulkap

Adrien Brody, Ray Liotta-t váltotta a főszerepben. Szerző: dulkap

Dario Argento első mozifilmje, aminek nem ő maga írta a forgatókönyvét, habár kifejezetten számára írták azt. Szerző: dulkap