Lány

Girl
danny
Victor Polster
Victor Polster

Lara tizenöt éves és profil balett-táncosnak készül. Ráadásul nem elég a kamaszkor nyomasztó magánya és a hihetetlenül megterhelő fizikai és szakmai követelmények, Lara még egy hatalmas és fontos lépésm előtt is áll. Ő ugyanis fiútestbe született, és nemátalakító műtétre vár, hogy végre tényleg… Több

Rendező: Lukas Dhont
Forgatókönyvíró: Lukas Dhont, Angelo Tijssens
Ország: Hollandia, Belgium
Premier (HU): 2018.11.15.

2018.11.18 bbandz2 Nézhetetlen

Nem erdemes

A libsi vilag torz tukre bemutatva a mindennapokban....

2018.11.13 danny

Ez nem csak egy queer történet, aki csak ezt látja majd benne, az levehetné a szemellenzőjét. Ez az alkotás elsősorban az önidentitásról szól, és arról piszkosul erősen.

2018.11.12 pepetherock

Egy kicsit szkeptikus voltam ezzel a filmmel kapcsolatba, hogy talán inkább hatásvadász lesz, semmint igazán lényegi, de kellemesen csalódtam. Nagyon precíz és kegyetlen, ugyanakkor grandiózus mű.

2018.11.09 paval

Izgalmas, hogy míg a legtöbb ilyen jellegű film a társadalom és az egyén viszonyán keresztül dolgozza fel a témát, ezúttal a főhős konfliktusa önmagából, a tükörben látott képéből fakad. Óriási alakítás, ízlésesen tálalt film, nagyszerű munka.

2018.11.08 eviestan

Elképesztően megérintett ez a történet, szerintem egészen nagy mélységei vannak, az alakítások egyszerűen fenomenálisak. Szerintem ez egy látni kell-kategória.

A film 2 570 880 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 2 103 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A film főszereplőjének castingolásakor az alkotók nem kötötték ki, hogy csak lányok, vagy fiúk jelentkezhetnek a szerepre. A casting során több mint 500, 14 és 17 év közötti fiatalt hallgattak meg, míg végül Victor Polster lett a befutó. Szerző: hp

egy 2009-es újságcikk ihlette meg, mely egy belga, fiútestbe született lányról szólt, aki balerina szeretett volna lenni. A szóban forgó táncos jelen volt a film Cannes-i premierjén. Szerző: hp

A produkciót számos A-listás fesztiválokon díjazták, egyebek mellett San Sebastianban, Odesszában, Zürichben és Palicson.Szerző: hp

A Lány rendezőjét, -ot jelölték az év felfedezettje Európai Filmdíjra (jelölés). Szerző: hp

(2019. 02. 01.)
A belga rendező minden fölös cikornyától megfosztva mutatja meg a nemi identitás keresésének nehézségét egy érzékeny, de puritán eszköztárral dolgozó filmben, amely alighanem az európai queer/transzgender filmek egyik kanonikus darabja lesz. Több

(2019. 05. 31.)
Ettől a filmtől minden összeszorul benned
Értékelés 80/100 A húsz pontot ott veszítette el, hogy túlságosan erőlteti a pozitív visszajelzéseket, és a negatívokat, melyeket a valós személy is nyilvánvalóan kapott rendesen, csak érintőleges mutatja be. Több

(2018. 11. 16.)
Lukas Dhont rendező még 2009-ben olvasott egy cikket egy születési anyakönyvi kivonatában férfiként számon tartott lányról, akinek minden vágya volt, hogy balerinává váljon. Több