Légy a nap kommentelője, és NYERJ mozijegyet minden nap! Tudj meg többet itt!

petraszab   2020. 01. 05.

Voltak benne nagyon jó feldolgozások, remek hangok, de a történet kb. a 3. évadtól elég fárasztó volt.

indingo   2017. 04. 12.

Az első pár évad tetszett, jó kis témák köré felépülő dalok voltak sorozatban. Utána valahogy annyi dinka karakter jelent meg benn, hogy már a zene háttérbe szorult és idegesíteni kezdtek.

ArpiHajdu és Réci   2017. 11. 10.

Szórakoztató, musicales történet

A Glee-vel szerintem bátor dologra vállalkoztak a készítők, ugyanis vannak, akik imádják a musicales történeteket (én közéjük tartozom), de túlsúlyban vannak azok, akik ódzkodnak attól, hogy egy filmben vagy egy sorozatban csak úgy ok nélkül dalra fakadjanak a szereplők. Érdekes megfigyelni a szereplőket: képviseltetik magukat a feketék, az ázsiaiak, a kerekesszékesek, a homoszexuálisak, a nemi indentitásukban bizonytalanok... Ez nyilván tudatos döntés volt a készítőktől. E mellett pedig az egyes részek igen fontos témákra és sztereotípiákra építenek rá, mint önmagad vagy éppen másság elfogadása, az iskolai zaklatás vagy éppen a megvalósulatlan szerelem. Na meg e mellett fontos szerepet kap... több»

Ms. Akárki   2019. 09. 03.

tinikorom nagy kedvence volt főleg a remek zenei feldolgozások miatt. A 2. évadot imádtam, de utána sajnos minőségben lejtmenetet vett a sorozat, amikor az egyik főszereplő meghalt. A zenék miatt érdemes csak megnézni főleg.

Bazzzsi   2017. 11. 22.

Elképesztő hangok vannak benne és sok jó feldolgozást is hallhat benne az ember, de maga a fiatalok története eléggé lapos és közhelyekkel megtűzdelt tipikus amerikai.

Blake Jenner
Jane Lynch

Gwyneth Paltrow csupán egyetlen rész erejéig szerepelt volna a showban, ám a közönség nagyon pozitívan fogadta Holly karakterét és a stáb is nagyon szívesen forgatott a színésznővel. Ennek köszönhető, hogy még további részekben is láthattuk Paltrow-t, ami olyannyira jól sikerült, hogy Emmy-díjat hozott neki.

(ArpiHajdu és Réci )

Lea Michele és Jenna Ushkovitz (Tina) korábban már ismerték egymást, együtt szerepeltek a Spring Awakening című broadway darabban.

(ArpiHajdu és Réci )

Rachel Berry karakterét a Reese Witherspoon által alakított Tracy Flick inspirálta a Gimibosziból.