Hajsza

The Fall

1. évad (2013) - 5 epizód
2. évad (2014) - 6 epizód
3. évad (2016) - 6 epizód

Stella Gibson Belfastba érkezik, hogy szakértelmével segítse a nyomzókat egy megoldatlan gyilkossági ügy felderítésében. Az ügy kísértetiesen hasonlít egy korábbi esetre.

(hp)

Forgatókönyvíró: Allan Cubitt
Ország: Egyesült Királyság
Premier (HU): 2014.02.14. | Netflix (2021.09.15.)

2023.08.25 pacific22

Így válhat valaki sorozatgyilkossá

5 nap alatt néztem meg a 3 évadot. A sorozatgyilkos karakter bemutatása jól sikerült az angol készítőknek. Eleinte szükséges a kitartás. Többször látunk hosszú párbeszédeket. De egyszer csak elkezdett érdekelni Paul Spector jelleme. Miért és hogyan vált ilyenné? Eddig még nem néztem meg dokumentumfilmet valós, pszichés tömeggyilkosokról. Ezért nekem nehezen volt hihető, hogy létezhet ennyire kétszínű, beteg ember. Aki ennyire meg tudja téveszteni az ismerőseit. Azonban, ha ezt elfogadjuk, és néhány kisebb rendőrségi balfékségtől is eltekintünk, akkor ez egy nézhető sorozat. Stella és csapata sikerrel jár, de sohasem a várt szituáció következik. Azért ne aggódj, van „normál” lezárás. Ez valóban nem egy akciódús film, de ha tényleg érdekelne egy elképzelt verzió arra, hogy valaki hogyan és miért válik sorozatgyilkossá, akkor ajánlom megnézésre.

2017.11.02 indingo

NAgyon izgalmas a szereposztása azt meg kell hagyni, és még a történet is érdekes lehetne. De részenként alig történik valami, lassú és vontatott.

2020.09.08 Robinson76

Ez a "Hajsza" inkább csak kocogás...

A színészek jól alakítják az amúgy számomra ellenszenves főszereplőket, de ezzel a pozitívumokat le is írtam... A történetvezetése kicsit körülményes és egy pillanatra sem tud felpörögni. Nem is látványos és mivel csak lassan bontakozik ki, nem tudta fenntartani az érdeklődésemet, így számomra nem volt igazán izgalmas sem. Ez bizony alulmúlta a várakozásaimat, ezért csak közepes.

2017.08.21 Deku

Ritka nagy bukás lett ez a filmsorozat. A karakterek kegyetlenül ellenszenvesek voltak nekem még Jamie Dornan is nagyon gyenge volt. Teljesen alul teljesített a film minden téren. Ha lehet nem ismételném meg.

2017.09.01 Berto49

Ritkán nézek sorozatot, de ez kivétel

Végre sikerült megnéznem ezt a három évadból álló, 17 részből álló sokak által kitűnőre értékelt sorozatot. Ritkán nézek sorozatot, mert egyrészt szinte csak sportközvetítéseket nézek a TV-én, másrészt ha egy történetet szokásos filmhosszban (max. 18... Teljes kritika

A RED magazinnak adott interjújában Gillian Anderson elmondta, hogy Stella Giboson karaktere karrierjének kedvenc szerepe. Szerző: hp

A sorozat legtöbb színésze Észak-Írországból származik, köztük Jamie Dornan is, aki Belfastban született. Bár Gillian Anderson az Egyesült Államokban jött világra, de 11 éves koráig ő maga is Angliában nevelkedett.Szerző: hp

Totál szívás
2008