Wolf Creek - A haláltúra (2005)

Wolf Creek

Kóborló   2021. 01. 05.

Az ausztrál turistagyilkos története

Nagyon szeretem az Ausztráliából származó horrorfilmeket, így időszerű kissé foglalkozni az egyik legismertebb alkotással, mégpedig a Wolf Creekkel. A film rendezője és forgatókönyvírója Greg McLean volt, aki ezelőtt a film előtt csupán egyetlen röv... teljes kritika»

moov18   2016. 02. 02.

Fűszerezetlen... megtörtént esemény alapján

Nem rég találtam szemben magam a második részének az előzetesével, egészen idáig nem is tudtam, hogy készült folytatása, így most felkerült a várólistámra és idővel próbálok majd eleget tenni szűnni nem akaró kíváncsiságomnak, már ami a második rész... teljes kritika»

stomachh   2018. 12. 20.

Nem rossz, nem rossz, de az igazan jótól messze van. Néhol unalmas, sokszor hátborzongató. Nem tudom mennyire igaz ez a megtörtént eseményeken alakulás, de simán hihető, hogy van ilyen elmebeteg remete.

Dada   2019. 10. 30.

Szerintem ez a film van olyan jó, mint a Mad Max vagy a Krokodil Dundee. Nekem nagyon tetszett. Izgalmas, tempós, pont olyan, amilyennek egy jó kis akciómozit elképzelek.

Face   2015. 06. 15.

Az első ötven perc nagyon érdekes volt, de a végét annyira ellaposították, mintha csak az időt akarták volna húzni, hogy ne legyen ilyen rövid a film. Pedig az alapsztori tetszett, de a kivitelezés nem lett jó.

A rendező rengeteg improvizációt engedélyezett a színészeknek a jelenetek alatt.

(Kóborló )

A film már 2004-ben elkészült, a bemutatására viszont egészen 2005 novemberéig kellett várni egy bírósági ügy miatt. 2004-ben csupán filmfesztiválokon mutatták be a kész filmet.

(Kóborló )

A film rendezője, Greg Mclean is feltűnik egy pillanatra a film végén az egyik zsaru szerepében.

(Kóborló )

Mick szerepére esélyes volt Russell Gilbert, Glenn Robbins, Mark Mitchell és Peter Moon is, ha John Jarratt nem vállalta volna el.

(Kóborló )

A film felvételeire mindössze 5 hétet állt a stáb rendelkezésére, így a forgatásokat rohamtempóban végezték el 2004. május 24-e és 2004. június 15-e közt.

(Kóborló )

A filmbéli Liz karakterét alakító Cassandra Magrath egy interjú során elárulta, hogy rémálmai voltak attól a nevetéstől, melyet John Jarratt a filmben alkalmazott.

(Kóborló )

Quentin Tarantino egyik kedvenc horrorfilmje.

(Kóborló )

Mick szerepére csupán egyetlen színészt hallgattak meg John Jarratt személyében, de több színészt is számon tartottak arra az esetre, ha mégsem vállalta volna el a szerepet.

(Kóborló )

A film rendezőjének, Greg Mcleannek ez volt az első egész estés filmje, korábban csupán egy rövidfilmet készített.