Játssz egy Hyundai okostévéért! Login

Halhatatlanok (2011)

Immortals

Norbert93   2019. 04. 28.

Ez a film az évekkel ezelőtt rövid időre megint "divatba jött" görög mitológiát akarta meglovagolni, de nem igazán sikerült, még a Percy Jacksont vagy a Titánok harcát sem sikerült elérnie, pedig az előbb említett két film sem igazán tudott maradandót alkotni. Egy felesleges, gyenge és kiszámítható film.

ocso   2015. 05. 05.

Nagyon látványosan eleveníti meg Thészeusz életét. Az okori mitológiában rejlő lehetőségeket jól felhasználta a film. Kalandos, és nagyszerű látványvilággal bír.

mimi   2015. 04. 27.

A gyenge kategóriától a rendező stílusa menti meg ezt a mozit, hiszen ez csepegtet egy kis pluszt látványilag ebbe a moziba. A díszletek és a jelmezek egész egyedire sikeredtek, ahogy pár véresebb és akció dúsabb rész is. Így miután felállunk a képer... több»

lizidavid2010   2015. 03. 31.

Nekem nem tetszett nem túl pörgős és kicsit hosszúnak is éreztem ! A végén az arany színű sisakok ritka szarok lettek kicsit sorjás is a gagyi műanyag

tamas84   2015. 05. 13.

Az amerikaiak úgy gondolják, simán összeollózhatják a szuperprodukcióikat a görög mitológiára hivatkozva. Csakhogy ez egy bugyuta, értelmetlen tinimese lett, teljesen alaptalanul becstelenít meg régi történeteket, semmi alapja és értelme nincs. Szégy... több»

grigoriy1rem   2015. 03. 25.

Amikor Hyperion azt mondja valakinek a filmben: "az ő fájdalma még csak most kezdődött el igazán", akkor pontosan átéreztem a dolgot. Hiperstilizált, képregény ízű, vizuális bombasztika. A rendező ízlését ezek után nagyon komolyan meg kell kérdőjelez... több»

Henry Cavill

A történet csak nagyon laza szálakkal kapcsolódik a görög mitológiához, s ott is különböző történeteket ötvöz. Thészeusz Athén királya volt, vér szerint Poszeidón fia, s az athéni király, Aigeusz nevelte. Thészeusz ölte meg a Minotauruszt a labirintusban Ariadné segítségével, akit később feleségül vett. Hyperion egy másik legendában szerepel, a 12 titán egyikeként. A mitológia szerint a lázadásuk után Zeusz letaszította őket az Olümposzról, és örökké tartó tartaroszi fogságra ítélte őket. A filmben Hyperion nem elpusztíthatatlan, s börtönét egy hegyként jelenítik meg. Epirosz nyila nincs a mitológiában, Héraklész nyila volt az inspiráció, amivel a trójaiakat akarták legyőzni a görögök. Thészeusz alakját így részint Héraklészről formázták. Héraklion pedig a valóságban Kréta szigetének fővárosa.

(SódóGA)

A film korábbi címváltozatai a „Háború alkonya” és az „Istenek harca” voltak.

(SódóGA)

Úgy érték el a villámgyorsan mozgó istenek illúzióját, hogy 1000 képkocka/másodperces sebességgel vették fel az őket alakító színészek mozgását.

(SódóGA)

A bronzbika, amit kínzóeszközként használnak a filmben, hogy halálra főzzenek benne embereket, valóban ilyen célt szolgált az ókori Görögországban, csak 600 évvel később, mint amikor a film játszódik.

(SódóGA)

Thészeusz és Hyperion végső küzdelmekor Thészeusz egy több küzdősportból ötvözött mozdulatsorral teríti le ellenfelét, amit úgy ismerünk, hogy a „Superman ütés”. Az acélember (2013) című filmben a Thészeuszt játszó Henry Cavill alakította Supermant.

(SódóGA)

Henry Cavill kockahasából igazi legenda kerekedett a film végére. Bár a producerek mást ígértek, végül saját zsebből kellett fizetnie az edzőjét. Tudta, hogy sminkkel bármikor fel lehet ugyan turbózni a külsőjét, de ő ezt büszkeségből visszautasította, és fél éven át edzett azért, hogy a 6%-os legyen a testzsír aránya. Mickey Rourke azt mondta Cavillról, hogy minden reggel megcsinált 2000 fekvőtámaszt, mielőtt kamera elé állt. Mindenki úgy ítélte meg, hogy ez a mániákus testszépítése a munka iránti elkötelezettségét bizonyítja. Egyedül a bőrszíne nem volt természetes, minden reggel bronz színű naptejet kent magára.