Halloween 4

Halloween 4: The Return of Michael Myers

A forgatást 1988. április 11-én kezdték meg és 1988. május 22-én fejezték be.Szerző: Kóborló

A filmet eredetileg a kaliforniai Pasadenaban forgatták volna le, de végül, hogy takarékoskodni tudjanak a film költségvetésével, a forgatást áthelyezték a Utah állambeli Salt Lake City-be.Szerző: Kóborló

A filmbéli Rachel szerepére esélyesek voltak Rebecca Schaeffer (1967-1989) és Lisa Wilcox színésznők is.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvírójának Alan B. McElroy-nak ez volt az első forgatókönyve, amit írt, és ezt is csak azért vállalta, mert nagy rajongója volt a korábbi Halloween-filmeknek.Szerző: Kóborló

A filmbéli Jamie Lloyd karaktere a történet szerint hét éves volt, viszont az őt alakító Danielle Harris a forgatás alatt már tizenegy éves volt.Szerző: Kóborló

Eredetileg a film rendezője, Dwight H. Little több meztelen jelenetet is leforgatott a filmbéli Kelly-t alakító Kathleen Kinmont színésznővel, de ezek végül nem kerültek bele a kész filmbe.Szerző: Kóborló

Az eredeti forgatókönyv szerint több olyan jelenet is szerepelt volna a filmben, amelyek összekötik ezt a részt az 1981-es Halloween 2.-vel, de ezeket a jeleneteket végül a film producerei mind elvetették.Szerző: Kóborló

A film forgatókönyvírója, Alan B. McElroy mindössze 11 nap alatt írta meg a film forgatókönyvét.Szerző: Kóborló

John Carpenter készített a filmhez egy forgatókönyvvázlatot, de az végül nem tetszett a producereknek és nem használták fel a készülő filmben.Szerző: Kóborló

A Jamie Lloyd-ot alakító Danielle Harris színésznő megtartotta a filmbéli bohócjelmezét, és később eladta egy rajongónak. Szerző: Kóborló

Ez volt a Halloween-széria első része, melynek elkészítésében John Carpenter nem vett részt.Szerző: Bogi87

Az üldözéses résznél a tetőn Ellie Cornell hasát egy kiálló szög csúnyán megsebesítette, nagyon vérzett a sebe. Ő egészen a jelenet lezárásáig nem szólt egy szót sem, viszont fájdalma emiatt még őszintébb volt. Mikor felvették a jelenetet és kiderült, milyen mély a seb, azonnal ellátták.Szerző: Bogi87

A forgatás során számos baleset előfordult, különösen igaz volt ez az éjszakai jelenetekre. Pl. Garlan Wilde gyártásvezető csuklóját egy összetört fényszóró vágta el, amiért azonnal kórházba vitték őt, mivel nagyon vérzett a keze.Szerző: Bogi87