Hamlet

Hamlet

2019.05.18 Berto49

Örök érvényű történet

Tetszett, de nem annyira, hogy megelőzze a Madách Színházban látott előadást Gábor Miklóssal, vagy az 1948-as Laurence Olivier-féle változatot. Mel Gibson bebizonyította, hogy nagyszerű színész. Számomra külön érték volt, hogy Szakácsi Sándor szinkronizálta. Nem véletlen a tökéletes hangalakítása, hiszen színpadon is játszotta, meg két alkalommal is szinkronizálta. Lehet, hogy tévedek, de szerintem a Hamlet igazi színpadra teremtett mű, mert a filmes megvalósítások egy kicsit elvesznek a szöveg mágikus hatásából, a látvány kissé elvonja a nézők figyelmét Shakespeare zseniális textusától. Úgy rémlik, hogy nem Arany János klasszicizáló, hanem Nádasdy Ádám modern fordítását használta fel a magyar szöveg írója, Asztalos József. Nem szentségtörés, mert így a mai nyelven még inkább átélhető a dán királyfi tragédiája.

2016.05.22 Yosihiro

Hihetlen jó feldolgozás. Én még ehhez foghatót így nem láttam Gibson is nagyot játszik benne. Amint látom elég kevesen látták a filmet, de érdmes megnézni mert nagyon jó lett!!!

2017.09.23 HercegPeter

Sosem olvastam, a történetet is csak nagy vonalakban ismertem, így hát gondoltam, miért ne? Általában szeretek olvasni, de az efféle műveket jobb szeretem filmben megtekinteni. A nehezebb nyelvezet ellenére is tökéletesen érthető. Mel Gibson remek al... Több

2017.06.11 TribeBubu Nézhetetlen

Elkezdtem nézni, de 15 percig bírtam. Ez az erőltetett ódivatú, verselő nyelvezet nem nekem való. Szeretek olvasni, de a verseket sosem kedveltem, Shakespeare-hez meg nincs gyomrom. Akik szeretik ezt a stílust és Shakespeare-t, minden bizonnyal tetszeni fog nekik, de én inkább hanyagolom.

2016.02.15 doroffee

Kifejezetten érdekes, izgalmas feldolgozása ez a Hamletnek, de azért alapvetően nekem a klasszikusabb feldolgozások jobban tetszenek (vagy ha nem, akkor meg a nagyon agybeteg modernek).