Harry Potter és a Halál ereklyéi 1. rész

Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

2019.02.18 szabomarc

Számomra kissé csalódás, hogy az utolsó kötetből két részt csináltak, de így is elég sok pontatlanságot sikerült belecsempészni, azt hittem így regényhűbb lesz. Amúgy nem rossz, de nem a legerősebb rész az biztos.

2020.08.29 sammy88

Végre újra Potter hangulat

Az első rész után ennél éreztem azt, hogy igazán könyvhű akar lenni a film. Nyilván a kettébontás is segített ezen és a dupla játékidő az valamelyest kedvez ennek, de talán ezt leszámítva is próbálták a könyv hangulatát és képi világát visszahozni ami szerintem sikerült. A végét csak nem lehet elszúrni! Nem tudok igazán sok negatívumot mondani, mert számomra tényleg azt hozta amit kellett. Szeretem ezt a részt.. ennyi :D

2016.05.06 hell.l

Jó történet ez is, az utolsó előtti rész. Érzékelni lehet a hangulatból, hogy mindjárt vége ennek az (akkor lassan egy évtizede megindult)kalandnak. A sötét nagyúr sok csatlóst szerzett és hatalmába kerítette majd' az egész mágikus világot,nehéz lesz a küzdelem.

2016.12.30 trixxy

3 csillagot csak azért adok, mert a többire mindet többet adtam és véleményem szerint a széria leggyengébb, legeseménytelenebb része. Magunk között csak "depressziós herry"-nek hívjuk. Nyomasztó, sötét és komor. De a történet mondjuk ezt követeli meg. Ez inkább csak az utolsó nagy fináléra való felkészítő rész lett.

2016.09.05 sipiarpi

Hát ez nem volt valami eseménydús. Keresik a horcruxokat, de alig történik valami. Inkább egy előkészítésként lehet rá tekinteni a nagy finálé előtt.

2017.03.12 NorbiP

Sajnálom, hogy ezt mondom, de túlságosan lassú és unalmas. Ha választanom kéne, azt mondanám, hogy ez a leggyengébb rész. Értem, hogy mindent a 2. részre hagytak, de így az 1. lapos lett.

2017.12.31 authorgirlll

Hát igen elérkezett az utolsó rész első része miért kellett ezt két felé bontani. Néha már nagyon unatkoztam rajta, mert semmi érdemleges nem történik benne. Csak bujkálás halál és még több bujkálás.

2018.02.04 Mithrel

Befejező rész, befejező gondolatok… Nem ritka, hogy csak két filmbe fér bele. Az első rész (7/1) jó lett, bár eléggé eltér a könyvtől. Persze a lényeg nem változott, de azért hiányoltam néhány jelenetet. Rengeteget fejlődtek mind a színészek, mind a ... Több

2015.07.11 moony5972

Varázslatos alkotás. Kivétel nélkül ajánlom mindenkinek, tökéletes választás lehet, ha az ember teljesen el akar merülni egy más világban. Ennek a történetnek mindig meg lesz a maga helye és ideje. Nagyon szerettem és szeretem a mai napig.

2016.02.09 norbi0102

Az első rész meglehetősen felvezetésszerű végig, ami nem gond, mert az is, hiszen mégis csak egy könyv első fele. Ennek megfelelően a vészterhes, feszült, komor és epikus atmoszféra abszolút a helyén van, de nem szakadtunk el a humortól sem teljesen.

2016.06.23 postaslaszlo8

A vége felé azért egyre sötétebb tónusúak lettek a filmek, amelyek a széria előnyére váltak, nagyon jó ez a rész is, bár nagyon rossz lezárása lett, nem hittem volna 16 éve, hogy ilyen könnyű lesz legyőzni (vásznon).

2015.06.23 padfoot8925

Jó pár év eltelt mire elértünk. Egyik filmre se tudtam volna semmi negatívat mondani, mivel nagy rajongó vagyok és minden apróbb hibájával szerettem. Ez egy feledhetetlen történet.

2015.07.17 rhamus

Nem hittem volna, hogy egyszer ezt mondom, de ez valami felemelő volt. Nagyon rendben voltak a karakterek, a színészek tökéletesen hozták a formát, és a történet is elég erős volt a maga nemében.

2017.10.01 Bibabac

Túlságosan el van nyújtva. Értem én, hogy minél több mindent bele akartak rakni a filmbe a könyvből, hogy teljes legyen az élmény, de nagyon erőltetettnek érzem a jelenetek egy részét, amik a könyvben sokkal természetesebbnek hatottak.