Hush

Hush

A film rendezője, Mike Flanagan nagy rajongója Stephen Kingnek. Erre a filmjében is utal, hisz főhősnőnk könyvei közt megtalálható Stephen King Mr. Mercedes című könyve.Szerző: Kóborló

Valahol olvastam, hogy Kate Siegel - találó megjegyzés - a szegény ember Angelina Jolie-ja. Szerző: Berto49

A film mindössze tizenöt percnyi párbeszédes részt tartalmaz. Egy egyben azt is jelenti, hogy a filmeben mintegy hetven percen keresztül senki sem szólal meg.Szerző: ps

Kate Siegel, a forgatókönyvíró/főszereplő és Mike Flanagan, a rendező a való életben házasok. A filmötlet 2014-ben vetődött fel egy közös vacsora során.Szerző: ps

A film az év egyik legminimalistább filmje, hiszen mindössze öt szereplő jelenik meg benne, közülük egy mindössze egy számítógép kijelzőjén.Szerző: ps

A két főszereplőt, Maddie-t és Maxet Kate Siegel, a forgatókönyvíró saját gyermekeiről nevezte el.Szerző: ps

A forgatás mindössze 18 napig tartott.Szerző: ps

A filmben kevesebb mint 15 perc beszéd hallható összesen, ami több, mint 70 percet jelent egyetlen kimondott szó nélkül.Szerző: dulkap