Hush

Maddie Young, miután gyerekként elvesztette hallását elszigetelten éli életét. Visszavonult a társadalomtól, hogy magányosan éljen néma világában. Azonban amikor egy maszkos pszichotikus gyilkos feltűnik az ablaka előtt, ez a világ egy csapásra összeomlani látszik. Mérföldekre nincs senki,… Több

Premier: 2016.03.12.

2023.12.26 Kinga Kecskeméti

Valami jó kis izgalmas, félelmetes filmet szerettünk volna nézni a lányommal, aki nagy rajongója a thrillereknek velem együtt. Sajnos, ez nem igazán jött be. Az alapötlet nagyon jó, adva van egy süketnéma lány, a csend hatalma nagyon erős volt, és a ... Több

2019.08.26 Kóborló

Érdemes lesz odafigyelni erre a rendezőre

Nem mondhatnám, hogy először találkoztam Mike Flanagan nevével fémjelezett filmmel, de mindeddig nem okozott csalódást számomra. Pedig hát bőven váltogatja a horrorfilmes zsánereit, hisz 2013-ban az Oculus című filmjével először a démonos horrorfilme... Teljes kritika

2016.05.27 Bogi87

Véleményem szerint az utóbbi évek legjobban összerakott, feszült légkörű és tempójú home invasion horrorja, mely jócskán tartogat meglepetéseket és nem várt fordulatokat a néző számára, képes újat nyújtani.

2023.03.24 kabel

Mike Flanagantől kicsit többet vár az ember

Sajnos a film nem több a felszínes horrorelemeinél. Egy süket-néma nőt rettegésben tart egy gyilkos. Ez egy jó premissza, de sajnos a film tematikailag és történetileg is itt ragadt. Ettől a rendezőtől, aki olyan filmet gyártott, mint a Geralt's Game, vagy olyan sorozatot adott, mint a Haunting of Hill House, ennél azért jóval többet várunk. A Hushban nincs mögöttes tartalom, vagy mélyebb üzenet, vagy valami tematika. Ez egy nagyon egyszerű film. Ez nem jelenti, azt, hogy nem izgalmas, mert kimondottan az, de egy kicsit kevés nekem ez a macska-egér játék.

2018.03.26 Berto49

A rendező előző filmje az Oculus tetszett, meg ő rendezte a King adaptációt, Gerald játéka címen láttam (Bilincsben, [1992] a regény címe) most rávettem magam a megnézésére. Maga az alapötlet érdekes, bár sokszor látható ilyen home invasios movie, am... Több

A film rendezője, Mike Flanagan nagy rajongója Stephen Kingnek. Erre a filmjében is utal, hisz főhősnőnk könyvei közt megtalálható Stephen King Mr. Mercedes című könyve.Szerző: Kóborló

Valahol olvastam, hogy Kate Siegel - találó megjegyzés - a szegény ember Angelina Jolie-ja. Szerző: Berto49

A film mindössze tizenöt percnyi párbeszédes részt tartalmaz. Egy egyben azt is jelenti, hogy a filmeben mintegy hetven percen keresztül senki sem szólal meg.Szerző: ps

Kate Siegel, a forgatókönyvíró/főszereplő és Mike Flanagan, a rendező a való életben házasok. A filmötlet 2014-ben vetődött fel egy közös vacsora során.Szerző: ps

A film az év egyik legminimalistább filmje, hiszen mindössze öt szereplő jelenik meg benne, közülük egy mindössze egy számítógép kijelzőjén.Szerző: ps

Értékelés: 5.5/10
(2018. 03. 03.)
Emiatt sajnos -legalábbis számomra- a film nagy csalódás volt, de természetesen, akit érdekel, tekintse meg és ítélje meg maga, hátha több szerencsével jár, mint én.

Értékelés: 5.5/10 Több

(2016. 05. 08.)
Mike Flanagan pedig továbbra is szilárdan tartja magát korunk legjobb "fiatal" horrorfilmesei között, szerintem ezúttal sem kellett csalódni benne. 8/10 Több

(2016. 08. 01.)
A Hush története bár egyszerű, mint egy bot, mindenféle meglepetés nélküli, de legalább alapkoncepcióját tudatosan végigviszi, még hozzá kifejezetten ügyesen. Érdemes tenni vele egy próbát. 8/10 Több

(2018. 12. 27.)
"Megtekintés: Habár a film második fele kissé visszavesz a feszültségből, azért az első negyven perc miatt nagyon érdemes megnézni ezt a filmet." Több