Hush (2016)

Hush

Hush

Zsolt Zsolt   2021. 06. 28.

Ezt a filmet feliratos verzióban láttam, de abszolút nem bántam, pedig nem szeretem a feliratos filmeket. Nagyon feszült légkörűnek találtam, igazi horrorfilm. Kicsit hasonlít szerintem a Hívatlanok című horrorfilmre, ami szintén nagyon izgalmas.

Bogi87   2016. 05. 27.

Véleményem szerint az utóbbi évek legjobban összerakott, feszült légkörű és tempójú home invasion horrorja, mely jócskán tartogat meglepetéseket és nem várt fordulatokat a néző számára, képes újat nyújtani.

Mavil   2016. 06. 09.

Maga kategóriájában szokatlan és egyedülálló, egy süket-néma írónőt ijesztget egy álarcos pszichopata. A sok kiabálás és sikítozás helyett éppen ezért a néma csend kelti a feszültséget ebben a filmben, hiszen nem tudni, mi történik a következő pillanatban.

Deku   2017. 12. 23.

Igazán hanyag, pocsékul megszerkesztett és összevágott film. Nagyon nem szeretem az ilyet. Szerintem ez a film nem kicsit volt kidolgozatlan. Az alap koncepció jó lett volna de lenne még mit csiszolni rajta.

Kóborló   2019. 08. 26.

Érdemes lesz odafigyelni erre a rendezőre

Nem mondhatnám, hogy először találkoztam Mike Flanagan nevével fémjelezett filmmel, de mindeddig nem okozott csalódást számomra. Pedig hát bőven váltogatja a horrorfilmes zsánereit, hisz 2013-ban az Oculus című filmjével először a démonos horrorfilme... teljes kritika»

Sabnock Sanatory   2020. 08. 14.

Végre úgy álltam fel egy film mellől,hogy kifejezetten megfogott a hangulata,és a képi világ.Imádom az otthoni környezetben játszódó,kevés szereplős horrorokat,mert itt jobban kell dolgoznia a színészeknek.A film inkább egy pszicho-thriller,mint horror,de attól még nagyon jó kis mozi.

hsanya182   2017. 11. 25.

Összességében egy feszült thriller, ahol az erdő közepén lévő házban élő süketnéma csajt terrorizál egy pszichóó alak. Jó kis macska-egér harc kerekedik belőle. A film a hangok dinamikájával nagyon jól játszik (5/5). A történet kicsit ellaposodik, s... több»

A film rendezője, Mike Flanagan nagy rajongója Stephen Kingnek. Erre a filmjében is utal, hisz főhősnőnk könyvei közt megtalálható Stephen King Mr. Mercedes című könyve.

(Kóborló )

Valahol olvastam, hogy Kate Siegel - találó megjegyzés - a szegény ember Angelina Jolie-ja.

(Berto49)

A film mindössze tizenöt percnyi párbeszédes részt tartalmaz. Egy egyben azt is jelenti, hogy a filmeben mintegy hetven percen keresztül senki sem szólal meg.

(ps)

Kate Siegel, a forgatókönyvíró/főszereplő és Mike Flanagan, a rendező a való életben házasok. A filmötlet 2014-ben vetődött fel egy közös vacsora során.

(ps)

A film az év egyik legminimalistább filmje, hiszen mindössze öt szereplő jelenik meg benne, közülük egy mindössze egy számítógép kijelzőjén.

(ps)

Emiatt sajnos -legalábbis számomra- a film nagy csalódás volt, de természetesen, akit érdekel, tekintse meg és ítélje meg maga, hátha több szerencsével jár, mint én.

Értékelés: 5.5/10 több»