Konstrukció

Konstrukció

Hypnotic
Ben Affleck
Alice Braga

Danny Rourke (Ben Affleck) rendőrnyomozót egy folyamatban lévő rablásról riasztják. Amikor a helyszínre érkezik, szabályosan sokkja őt, hogy a bankban olyan nyomra bukkan, amely rég eltűnt lánya megtalálásához vezethet.

A rablás során ráadásul a valóság megmagyarázhatatlanul eltorzult. A… Több

Forgatókönyvíró: Robert Rodriguez, Max Borenstein
Ország: Amerikai Egyesült Államok, Egyesült Királyság
Premier (HU): 2023.06.08.
Forgalmazó: Forum Hungary

KULCSSZAVAK

2024.01.02 erahurka

Csak az várt ennél jelentősen jobbat Rodrigueztől, aki nem látott tőle még semmit. Sose volt különösebben jó forgatókönyvíró, pár kivétellel minden filmje trash (ami meg nem, az gyerekfilm, vagy kapott majd' 200 millió dollárt rá, és egy bizonyos Jam... Több

2023.06.23 Eastern79

Bukta

Robert Rodriguez az egyik kedvenc rendezőm, és egyszerűen nem értem, hogy adhatott ki ilyesmit a kezei közül. A történet még nem is lenne olyan rossz, de a kivitelezés egyszerűen pocsék. A trükkök ócskák és gagyik, több klasszikus látványeleme köszön vissza lebutítva, de leginkább az Eredet csavarodó/mozgó városai lettek olyan formában újragondolva, amiben tényleg nincs köszönet, mert ennél még anno a Szomszédokban is korrektebb vizuális effektek voltak. Azt meg már végképp nem értem, Ben Affleck mi a francot keres ebben a tákolmányban. Hatalmas csalódás.

2023.06.05 kabel

Remek alapötlet, gagyi kivitelezés

Nem tudom, Ben Affleck mit keres egy ilyen direkt to streaming tucatakciófilmben. A film témaköre még akár egy Nolan-filmnek is lehetne az alapja, de Konstrukció (Hypnotic) készítői meg sem próbálták felkutatni a hipnózis és kontroll mögötti érdekességeket. Így aztán egy sekélyes, lyukaktól hemzsegő, langyos filmet kapunk, kidolgozatlan karakterekkel, olyannyira gyenge motivációkkal, hogy abban sem vagyok biztos, a lezárás pozitív vagy negatív volt szereplőinknek. Annyi remek ötletet dob föl, majd felejt el a film percenként, és kimondottan idegesítő, hogy az agymenős sztorikból ismert film végi csavart sem tudták szépen kivitelezni. Ez leginkább egy thriller, de abból is a gyengébb fajta.

2023.06.12 Lóri Ádámcsik

Ultragagyi Eredet-utánzat

Igazából semmi pozitívat nem tudok mondani a filmre. A sztori gagyi, a rendezés szintúgy, Ben játszott már ettől sokkal jobb akció- és thrillerfilmekben. Mintha AI írta volna a forgatókönyvet. Ez most valahogy nagyon mellé ment, Rodriguez barátunk.

2023.06.09 polgy

Kiábrándító filmkonstrukció

Jól indult a film, de valahogy az volt az érzésem végig, hogy ha egy kicsit, csak egy icipicit többet dolgoztak volna rajta, ez akár egy egész klassz kis film is lehetne. De nem dolgoztak rajta többet, így nekem elnagyolt lett, és nem hoztak ki az egyébként jó alapötletből annyit, hogy a film elnyerje a tetszésemet. Kár érte.

A film 62 016 090 forintos bevételt termelt Magyarországon. A hazai mozik összesen 29 529 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

2019 novemberében jelentették be, hogy a Studio 8 a Solstice Studiosszal közösen fogja gyártani a filmet, amely a belföldi forgalmazási jogokkal rendelkezik.Szerző: csd

Hala Finley korábban Robert Rodriguez Mindenkiből lehet hős (2020) című filmjében szerepelt.Szerző: csd

Az eredeti tervek szerint a filmet 2020-ban Los Angelesben és egész Kaliforniában forgatták volna, már minden helyszínt kiválasztottak, és a díszleteket is felépítették a Santa Clarita Studiosban, a koronavírus-járvány miatt azonban elhalasztották a munkálatokat, majd végül Texasban kezdték újra.Szerző: csd

2022 áprilisában Rodriguez megerősítette, hogy a korábbi filmjeihez hasonlóan ő és családtagjai is együttműködtek a projektben. Fia, Rebel Rodriguez zeneszerzőként, Racer Max társíró/producerként, Sid Rodriguez a speciális effektekért felel, lánya, Rhiannon a storyboardokat készítette, másik fia, Rocket pedig a vágást végezte.Szerző: csd

(2023. 06. 07.)
A Konstrukció egy ZS kategóriás alkotásra hajaz, ami durván kiégeti az ember agyát röpke 90 perc alatt. Amikor befejeződött, azt kívántam, bárcsak engem is hipnotizálna valaki, hogy elfelejtsem ezt a borzadályt. Több