Fontos vagy nekem

I Care a Lot

2021.03.04 uniterra

Maximumot érdemel. A maga nemében kiváló alkotás, nagyon tökös fekete komédia.

2021.03.19 TribeBubu

Az „egyszer érdemes megnézni” és az „egynek elment” találkozási pontja

Nagyon érdekelt ez a film a megosztósága miatt. Azt hittem, valami erős tabutémát feszeget. Bár lehet, hogy az is kiverte sokaknál a biztosítékot, hogy főhősnőnk, Marla mivel keresi a kenyerét, …ami aranyból van. Nálam sajnos megbukott a történet. Amúgy nagyjából minden rendben van vele. Főleg Rosamund Pike viszi el az egész produkciót azzal, hogy csakúgy, mint a Holtodiglanban, ez esetben is hátborzongató beleéléssel alakítja a nárcisztikus, makacs nőt. Na de a történet… Peter Dinklage karaktere és csatlósai… Valahogy összeegyeztethetetlen számomra az, hogy a „szakmájukban” ilyen magasra jutottak ilyen hozzá nem értéssel. És ez nem apró logikai hiba, hanem olyannyira kilógó lóláb, hogy nem egyszer kínomban felröhögtem a film alatt, és számos alkalommal hagyta el a számat a lesajnáló Ne már. Ennél több bénázást már csak Ben Stiller filmjeiben látni, de ő legalább direkt bénázik, és többnyire vicces, nem pedig nevetséges. Egyszer amúgy érdemes megnézni, mert tényleg számos értéke van ennek a produkciónak, sőt a történet is sok csavart rejteget, ami kissé ellensúlyozza az említett szerencsétlenkedést, de sajnos továbbra is egyszer nézős marad. Tulajdonképpen az a legpontosabb rövid összegzése a minőségének, hogy az „egyszer érdemes megnézni” és az „egynek elment” halmazok találkozási pontján áll.

2021.03.16 alex Nézhetetlen

Ez volt a legrosszabb film, rossz, rosszaság, rosszaság... Azt hiszem, néhány hónapra elment a kedvem az összes filmtől.

2021.03.07 JohnnyBGood

a nap véleménye

Hogyan semmizzük ki az időseket

"A hiúság kifejezetten kedvencem a bűnök közül." Spoiler: ez jutott eszembe a filmvégi alku alatt, pedig addig a kapzsiság vitte a cselekményt. Kicsit éles is volt a váltás. Lekötött, nagyon jó/hiteles színészi játékok, jó pár fontos tanulságra kifut... Teljes kritika

2023.08.10 Di Canio

Egész jó film volt, nekem tetszett, kivéve a maffiafőnök, az nagyon gagyira sikerült, de végülis ez egy vígjáték, így nem gond, még ha a téma azért elég komoly is.

2021.03.12 Melinda

Eredeti

Végre egy eredeti sztori. Nem egy remake, nem egy folytatás, nem egy lerágott csont, ahol tudod, hogy kinek "kell" szurkolni és mi lesz a kimenetel. Már-már zavarba ejtően jól ragadja meg azt, hogy nincsen csak fekete és csak fehér, és hogy az erkölcsi szürke zónában mennyire könnyű elveszni. Mert hiszen mit lehet és mit nem? És ha van valamire törvény, akkor azt tényleg nem lehet megtenni? És ha megteszem, akkor rossz ember vagyok? Akkor is rossz ember vagyok, ha az anyám/szerelmem boldogságáért teszem ezt? Nekem egyébként kifejezetten tetszett a Rosamund Pike által játszott karakter kitartása, még úgy is, hogy morálisan valójában elfogadhatatlan, ahogy kihasználja és manipulálja az embereket.

2021.02.23 stomachh

Jó film volt, de nem értem a hype-ot. Kicsit hosszú volt a 2 órás játékidő, feszesebb tempó jobban állt volna neki. Egyszer nézős.

2021.03.06 Róbert Molnár

Baromi érdekes és figyelmet lekötő film volt. A sztori ötletes, fordulatos, és ritka olyan filmet látni, ahol minden szereplő gyakorlatilag egy negatív karakter. Nem tudod, melyikkel tudsz azonosulni, mert leginkább egyikkel sem. Mégis akaratlanul va... Több

2020.10.22 Zoltán383985

Nagyon jó film. A Csiszolatlan gyémánt c. film "női" verziója.

2021.02.26 low2row

Drukkolni a maffiának?

Ez az a film, ami kiált a főszereplő büntetésért; életemben először a maffiának drukkoltam. Jó film lehetne, de a manapság "kötelező" leszbi szál és az ügyetlenkedő maffia miatt nem jár a több pont.

2020.11.19 Lori386240

Kötelező!

Az utóbbi idők legizgalmasabb, legszórakoztatóbb, legfordulatosabb filmje.

2021.02.21 Joooo

Pedowood forever

A film lényege: legyél aljas rohadék, használd ki az embereket, tegyél tönkre minél több embert, főleg, ha idősek, és így gazdag leszel, elismert sztár. Ja, és nagyon fontos, hogy womenpower van, a főszereplők leszbikusok.

2021.03.29 Ani

Nagyon tetszett, megdöbbentő, izgalmas, viszont a szereposztást nem igazán értettem, az túl szürreális...

2021.02.27 Kubkó Matkó

Aki eltapossa a másikat, az a hős?

Tipikus liberális, zsidó film, arról szól, hogyan kell az embereket kihasználni, eltaposni, kisemmizni, és aki ezt nem teszi meg, még az a hős.