A démon arca

Carice van Houten
Breanne Hill
Matt Nable
David Mazouz

Dr. Ember (Aaron Eckhart) nem ördögűző. Más módszerekkel küzd a világunkban felbukkanó démonok ellen. Nem hisz a keresztben, a vallásos hókuszpókuszokban – nem is szorul rájuk, mert különleges képességei vannak: be tud hatolni a megszállott agyba, hogy ott, belül keresse meg a Gonoszt, és küzdjön… Több

Premier (HU): 2016.12.08.

2020.09.09 Interfectorem Sabnock

Egyszerűen csak el vagyok keseredve.Hogy miért?A szánalmas minőség,és a klisés,és unalmas történet,plusz a rém gyenge rendezés,és a nulla színészi teljesítmények miatt.Nem horrorisztikus,nem misztikus,csak egy gyenge "ZS" kategóriás,semmitmondó mozi.

2017.07.10 indingo

Tetszett az új dimenzióban való küzdelem a gonosz ellen. Maga a történet túl egyszerű, kiszámítható és a vége sem volt meglepő annak aki már látott pár ilyen stílusú filmet.

2017.07.27 Lonka

Eléggé tucatfilm volt, egyszer megnézte az ember de nem rágódik a történteken, nem kezd el agyalni a látottakon. Moziba nem engdetem volna be.

2016.12.14 MKristijan

Kicsit többet vártam, megvolt valamennyire a feeling amit akart az alkotó, de bőven lehetett volna még mit kihozni belőle. Egy nézést megér, de sok újat nem kaptam tőle.

2018.09.01 MidoD7

Alapjáraton tényleg egy megszokott démonűzős filmet láthattunk. A klisék és kiszámítható pillanatok gyengítik ugyan a filmet de szerintem volt benne némi új is. Emellett pedig nem tudok egyszerűen elmenni. Szóval a történet adott mint általában a dém... Több

A film összbevétele 6 341 855 dollár volt (imdb.com), míg a magyarországi piacon 27 278 060 forintot termelt. A hazai mozik összesen 19 423 mozijegyet értékesítettek a produkcióra.

A forgatókönyvet Ronnie Christensen írta, aki olyan horrorfilmekhez asszisztált korábban, mint A szörny, A sötét hullám, vagy A 109. utas.Szerző: BéBé

Aaron Eckhart és David Mazouz is megjelent Batman filmekben. Eckhart alakította Harvey "Kétarc" Dentet A sötét lovagban, David Mazouz pedig a fiatal Bruce Wayne szerepébe bújt be a Gotham című sorozatban.Szerző: BéBé

Aaron Eckhart a szerepre való készülése során egy szenilis kerekesszékbe került idős háborús veteránnak öltözött és az embereket zaklatta Los Angeles-ben a Venice Beach-en. Egy alkalommal egy előkelő ház előtt üldögélt a kerekesszékében, amikor megérkezett egy középkorú nő. A hölgy félelmében gyorsan a lakás biztonágába meneült, de tíz perccel később kijött, és a "veterán" állapota felől érdeklődött, igyekezett segíteni, ahogy tud. Aaron Eckhart-ot nagyon meghatotta ez a pillanat, ugyanis a nő erőfeszítéseket tett, hogy félelmét és ellenszenvét szimpátiára változtassa.Szerző: ps

A főszerepet eredetileg Rosario Dawson-nak szánták, aki el is fogadta felkérést, de végül még sem tudott az ígéretének elegett tenni, ugyanis a forgatás idején elfoglalt volt a színésznő. A szerep végül így került Catalina Sandino Moreno-hoz.Szerző: ps

(2016. 12. 09.)
Jó esetben a Constantine – A démonvadász és az Eredet ügyes keresztezéséről beszélhetnénk, de a megvalósítás csapnivaló. 30/100 Több