Támadók a Marsról (1986)

Invaders from Mars

Támadók a Marsról

Kóborló   2021. 01. 08.

Filmek a Vico kazetták soraiból: Támadók a Marsról

Fiatalkorom meghatározó élményei közé tartozott a videotékákba járás, hisz anno az internet még gyermekcipőben is alig járt, ezáltal a legtöbb ismeretemet a televízióban leadott filmekből és a videotékák filmes felhozatalából szívtam magamba. Ezen ok... teljes kritika»

Ronin   2019. 10. 10.

Középszerű, a nyolcvanas évek minden típusjegyét hordozó sci-fi horror. Azok az idegen lények viszik a prímet, mint egy rothadó krumpli... A történetet viszont kifejezetten érdekesnek találtam, és végül is nem hagytam félbe a filmet, halálra se untam magam.

dosty   2019. 10. 09.

Ha már Hooper remake-et készített, legalább kicsit törekedhetett volna arra, hogy a filmje meghaladja az eredetit. Nem igazán éreztem, hogy bármiben kiemelkedőbb lenne. Ok, nyilván kifinomultabb technikát alkalmaz, de nem több egy koppintásnál.

Karen Black
Louise Fletcher
Louise Fletcher
Hunter Carson

Magyarországon a VICO kiadó forgalmazásában jelent meg videokazettán.

(Kóborló )

A film rendezésével Tobe Hoopert (1943–2017) bízták meg. Ez elsősorban Steven Spielbergnek köszönhető, aki szintén érdeklődött a rendezés iránt, de épp lefoglalták egy másik film munkálatai, így beajánlotta Tobe Hoopert, akivel már dolgozott együtt az 1982-es, Poltergeist című film alatt.

(Kóborló )

A film rendezését Steven Spielberg is elvállalta volna, de épp más filmen dolgozott.

(Kóborló )

A filmben szereplő egyik rendőrt Jimmy Hunt alakította. Ő alakította Davidet, az 1953-as változat főszereplőjét is.

(Kóborló )

A forgatásokat 1985. július 10-én kezdték meg, és 1985. november 20-án fejezték be.

(Kóborló )

A film az 1953-as, Hódítók a Marsról című filmet vette alapul, viszont mivel számos pontján megváltoztatták, nem lehet egyértelműen remake-nek nevezni.

(Kóborló )

A filmnek volt még egy forgatókönyvírója David Womark személyében, de az ő munkájával annyira nem voltak megelégedve, hogy kirúgták a készülő filmből.

(Kóborló )

A jelenetben, amikor a katonák megszállják az iskolát, nem statisztákat alkalmaztak, hanem a közelben állomásozó tengerészgyalogosokat.

(Kóborló )

A filmbéli Lindát alakító Karen Black (1939–2013) az édesanyja volt a filmbéli Davidet alakító Hunter Carsonnak.

(Kóborló )

Stan Winston (1946–2008) és csapata szinte egyszerre készítették el ennek a filmnek és az 1986-os, A bolygó neve: Halál című filmnek az effektjeit.

(Kóborló )

Hunter Carson játékától eltekintve tényleg egy korrekt látvánnyal, szuper szereplőgárdával és kissé lapos hangulattal bíró filmmel van dolgunk, amin nem fog az idő vasfoga, és bár sosem fogjuk a Testrablók támadása, az XTRO vagy A dolog szintjén emlegetni, előkelő helyet foglal el a sci-fi klasszikusok között. több»