Advertisement

Testrablók támadása (1978)

Invasion of the Body Snatchers

BoBamburg   2022. 09. 25.

Hát, akárcsak az '50-es évekbeli eredetije, ez a remake is egy egész nagyszerű darab. Kissé kidolgozottabb és összeszedettebb, de a történet ugyanaz. Habár számomra az '56-os viszi a prímet továbbra is.

Sabnock Sanatory   2021. 08. 01.

A sebezhető bolygó

Jack Finney regényéből az első az 1956-os, a második az 1978-as adaptáció. Sokak szerint az első a jobb, szerintem pedig ez a tetszetősebb és lényegre törőbb mindenféle szempontból. A rendező, Philip Kaufman tökéletes hangulatú filmet rakott le elénk... teljes kritika»

Kóborló   2020. 10. 05.

Egy érzelmek nélküli világ születése

Jack Finney (1911–1995), amerikai sci-fi- és thrilleríró 1955-ben készítette el A testrablók támadása című novelláját, ami annyira erős lett, hogy egy évvel később, 1956-ban már filmre is adaptálták. Az 1956-os változat a mai napig az egyik legütőseb... teljes kritika»

elekm90   2021. 10. 18.

Akárcsak az 1956-os verzió, ez is egy jó film, ügyesen sikerült modernizálni és nagyvárosi közegbe emelni a történetet. Én Donald Sutherlandet bármilyen szerepben elnézem, de számomra a még nagyon fiatal Jeff Goldblum vitte a prímet. A vége felé volt... több»

portal91   2016. 06. 26.

Mindig is érdekes volt számomra ez az alkotás, nem igazán izgalmas és nem túl feszült a film, de mégis azt mondanám, hogy egy nézést mindenképp megér annak, aki szereti a műfajt.

A film zeneszerzőjét, Denny Zeitlint nagyon megviselte a munka, hisz közel 4 héten át napi 20 órát töltött a film zenei betéteinek megkomponálásával. A szakma elismerte a munkáját, és több filmhez is felkeresték, de ő mindet visszautasította. Ezidáig csak ez a film szerepel a munkái közt.

(Kóborló )

Az 1956-os változat főszereplője, Kevin McCarthy (1914–2010) feltűnik egy rövid jelenet erejéig az 1978-as filmben.

(Kóborló )

Az 1978-ban készült, Testrablók támadása című filmet az egyik legjobb remake-ként tartják számon, ami valaha készült. Az eredeti film 1956-ban készült azonos címmel.

(Kóborló )

Az első filmes feldolgozás egy évvel a novella megjelenése után, 1956-ban készült el Don Siegel (1912–1991) rendezésében, Kevin McCarthy (1914–2010) főszereplésével.

(Kóborló )

A film alapjául szolgáló Jack Finney (1911–1995) novellát 1955-ben jelentették meg.