Invázió (2007)

The Invasion

Invázió

rbernadett   2015. 05. 24.

Nem értem miért van annyira alulértékelve ez a film, mert meglehetősen jó adaptációja a könyvnek. A film, az azonos című Robin Cook könyv alapján készült, amit volt szerencsém elolvasni még a film előtt. Igazság szerint nem is tudtam, hogy filmet forgattak belőle, csak amikor elkezdtem nézni a filmet, akkor volt ismerős és gondolkoztam el, hogy mintha én ezt olvastam volna. A film legalább olyan izgalmas mint a könyv volt.

harnas1207   2019. 01. 28.

Az átlagos sci-fi mozikkal ellentétben itt nem az alap történet vitte a hátán a filmet, hanem a megvalósítás. Az egész izgalmas és pörgős volt. Végig azt hittem , hogy nah most jönnek a sablonos megoldások, de nem, ezek jórészt elmaradtak. A film tudott újat mutatni és nagyon élvezhető volt. Szerintem is túlságosan alul értékelt! A könyvet ugyan nem olvastam, de így is bátran ajánlom mindenkinek a filmet.

moov18   2016. 02. 21.

Tetszett ez a testrablós téma. Láthatjuk, ahogy eltűnik a világból minden ami emberi. A logikus gondolkodás, érzelmek, emberek közötti különbözőségek, politikai viszontagságok, nézeteltérések. Az emberek olyanok mint a robotok, amelyek ugyanazon programon futnak. Láthattunk már néhány alkotást a témában, mégis ez más lett. Sokkal jobb annál, mint amit először gondoltam. Kezdve ott, hogy lehetett izgulni a szereplőkért. A készítők megkedveltetik velünk annyira a karaktereket, hogy képesek legyünk izgulni értük, szurkolni nekik. A főszerepet játszó Nicole Kidman szinte tökéletes volt, tudja mit-mikor-hogyan kell csinálni, sosem fáradt el valamint a szerepét sem játszotta túl. A feszültségteremtés megvolt, sikeres volt. Párszor felszökött a vérnyomásom, kezemet összeszorítva szemléltem az eseményeket. Tetszett, ahogy felépítették a történetet. Volt eleje, közepe és vége. Nem a tipikus se füle-se farka témájú szösszenet. Megtudjuk miből alakult ki ez a globális jellegű jelenség. Megismerjük a lefolyását, a következményeit, hatását. Tetszett ez a "ne aludj el!" dolog. Hiszen a fertőzés ugyebár alvás közben támadja meg a szervezetet, főhősünk is erőlködik az ébrenlétért. Röviden: izgalmas, feszített tempójú. Bátran ajánlom mindenki figyelmébe!

Karolyka   2016. 07. 26.

Zseniális film. Nicole Kidman egyik legjobban sikerült filmje ez véleményem szerint. Izgalmas, fordulatos és végig szurkolunk a film során az édesanyának, hogy sikerüljön megmentenie magát, a fiát és szeretteit. Kidman miatt meg azért kötelező darab ez.

Bogidsz   2019. 04. 20.

Szerintem nagyon undorító volt, hogy szó szerint arcba hányták az embereket.

Nicole Kidman

Daniel Craiget a film forgatása közben hívta fel Barbara Broccoli, hogy megnyerte James Bond szerepét.